Koniec budowy SST

28.04.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zakończyły się zasadnicze roboty budowlane na linii SST.

Zgodnie z umową generalny wykonawca zgłosił zakończenie robót na budowie I etapu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Trwają przygotowania do odbiorów budowlanych.Zakończenie robót zasadniczych nie oznacza, że z placu budowy znikają ekipy budowlane. Generalny wykonawca przeprowadza pierwsze testy oraz usuwa zauważone usterki.Wkrótce rozpoczną się oficjalne odbiory, które potrwają przynajmniej kilka tygodni.
 
Umowę na stworzenie pierwszej linii tramwajowej, która połączy lewo i prawobrzeże miasta podpisano dokładnie 2 lata temu. Przez ten czas konsorcjum firm Strabag i Szybki Tramwaj wybudowało m.in. 8 km torów tramwajowych, nowe przystanki, estakady, kładki oraz drogi i inne niezbędne elementy. Koszt inwestycji wynosi prawie 189 mln złotych, z czego ponad 86 mln pochodzi z unijnego dofinansowania.
 
Tramwaj dojedzie na zaplecze hali Selgros, gdzie zlokalizowano tymczasowę pętlę Turkusowa. Powstały tu perony, budynek socjalno – kasowy oraz obiekt techniczny. Budynki są parterowe i stosunkowo niewielkie, ale pamiętajmy, że to etap przejściowy. Dziś jeszcze nikt nie wie kiedy, ale docelowo tramwaj pojedzie dalej do Kijewa, i to tam powstanie pętla. Nie jest też pewne kiedy pierwszy tramwaj pojedzie od Basenu Górniczego do pętli Turkusowa, bo to zależy od zakończenia przebudowy torowiska w ulicy Gdańskiej i pętli Basen Górniczy. Prawdopodobnie stanie się to u progu lata.
 
EL
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.