Kończą Wiosenną

19.09.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Gdyby nie awaria wodociągu, firma realizująca inwestycję zakończyła by ją w terminie.

Jednak spory zakres robót przy naprawie wodociągu zmusił firmę Strabag do przesunięcia terminu z 22 września na 10 października. Kończą się prace przy przebudowie drogi, która ma poprawić połączenie północ – południe, łącząc dzielnicę Dąbie z osiedlami Słoneczne, Bukowe, Majowe. Inwestycja poprawi komfort i bezpieczeństwo pieszych i kierowców, a także usprawni dostęp do przebudowanej ulicy Andrzeja Struga. Wiosenna już prawie gotowa, otwarcie za 3 tygodnie.

Powstały już jezdnie od ulicy Struga do Jesiennej. Obecnie trwa wykonywanie prac związanych z etapem drugim, przy przejeździe kolejowym oraz prace brukarskie i wykończeniowe. Przebudowa miała zakończyć się 22 września. Niestety ze względu okoliczności niezależne od wykonawcy termin zostanie przesunięty o 18 dni czyli do 10 października. Powodem jest awaria istniejącej sieci wodociągowej.

W ramach przebudowy ulicy Wiosennej wykonane zostały dwie jezdnie, chodniki, ścieżki rowerowe, oraz oświetlenie uliczne. Prace nie ominęły także skrzyżowań i zjazdów na tym odcinku drogi. Po otwarciu ulicy poprawi się skomunikowanie prawobrzeżnych dzielnic, a przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Łatwiejszy będzie dostęp mieszkańców Dąbia do obiektów handlowych i usługowych znajdujących się w tej części miasta, a także mieszkańców osiedli sąsiadujących z ul. Struga, do dworca PKP i trenów rekreacyjno – sportowych, okolic lotniska i jeziora Dąbie. Wartość umowy wynosi 7 569 959,71 PLN (brutto). Łączna długość przebudowanego odcinka to 570m.

Bel

 Foto główne stan ulicy z połowy września, i archiwalne zdjęcie z 7 maja z początku robót.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.