Komunikacja w letnich ramach

21.06.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Lato i wakacje, a wraz z nimi zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej.

Komunikat ZDiTM przytaczamy w całości. W związku z rozpoczęciem wakacji i okresu urlopowego zostaną wprowadzone następujące zmiany w kursowaniu środków komunikacji miejskiej:

Komunikacja Tramwajowa:

Od 24 czerwca do 31 sierpnia 2017:

Następujące linie w dni powszednie będą kursować według letnich rozkładów bez zmian częstotliwości kursowania: 3, 5, 7, 8 (z uwagi na skrócenie czasu przejazdu w okresie letnim kursy z Gumieniec o godz. 7:33, 7:45, 7:57, 8:09 będą rozpoczynane 1 min później).

Linia 4 zostaje zawieszona.

Linia 10 w dni powszednie funkcjonować będzie według letniego rozkładu z częstotliwością co 24 minuty w godzinach szczytu i bez zmian po szczycie.

Linia 12 w dni powszednie funkcjonować będzie według letniego rozkładu z częstotliwością co 4-8 min w godzinach szczytu i bez zmian po szczycie.

W dni świąteczne na liniach 11 i 12 obowiązywać będą rozkłady jak przed dniem wolnym, tj. bez dodatkowych kursów realizowanych jako linia 2 na trasie Pomorzany-Dworzec Główny- Dworzec Niebuszewo.

Od 10 czerwca do odwołania:

Na liniach 1 i 9, w przypadku zwiększenia potoków pasażerskich, na polecenie Centrali Ruchu będzie wprowadzona wymiana taboru na pociągi kat. B.

Od 2 lipca do 27 sierpnia:

Uruchamia się tramwajową linię turystyczną „0” obsługiwaną taborem historycznym przez Tramwaje Szczecińskie. Linia będzie kursować wyłącznie w niedziele. Cena biletu normalnego 3,50 zł, ulgowego 2,50 zł. Sprzedaż biletów u konduktorów w pojazdach.

Trasa linii: Dworzec Główny-Nowa-Dworcowa- Brama Portowa – al. Niepodległości – al. Wyzwolenia – Niemierzyńska – Las Arkoński – Niemierzyńska – al. Wyzwolenia – al. Piłsudskiego – al. Piastów – Pomorzany- Chmielewskiego – Kolumba -Dworzec Główny.

Obowiązywać będą przystanki: Dworzec Główny, Brama Portowa, Pl. Żołnierza Polskiego, Plac Rodła, Plac Grunwaldzki, Plac Szarych Szeregów, Plac Kościuszki, Pomorzany (peron linii 3 i 6), Dworzec Główny.

Godziny odjazdu z przystanku Dworzec Główny: 14:35, 15:59.

Komunikacja autobusowa:

Od 24 czerwca do 31 sierpnia:

Linie D, E, 109 i 110 zostają zawieszone.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię E mogą korzystać z linii A na odcinku Osiedle Bukowe-Plac Rodła/ Plac Rodła LOT oraz z linii tramwajowych na odcinku Plac Rodła-Plac Szarych Szeregów.

Na liniach C, 103, 106 i 122 nie będą realizowane kursy wykonywane tylko w dni nauki w szkołach.

Na liniach 61 i 87 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy bez zmian częstotliwości kursowania.

Linia 69 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z 15 minutową częstotliwością w godzinach szczytu (po szczycie bez zmian).

Na linii 74 nie będą wykonywane kursy na odcinku Łukasińskiego Ogrody – Mierzyn Szkoła.

Na linii 102 zawieszone zostają podjazdy pod Prywatne Liceum w Policach

Na linii 103 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy (likwidacja podjazdów pod Gimnazjum nr 1 w Policach).

Na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach.

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia:

Linia B poza godzinami szczytu oraz w soboty i dni świąteczne będzie kursować na skróconej trasie Osiedle Słoneczne-Dworzec Niebuszewo z dotychczasową częstotliwością. Na skróconej trasie w kierunku Osiedla Słonecznego obowiązywać będzie dodatkowo przystanek Niemcewicza. W godzinach szczytu dnia powszedniego linia kursować będzie na stałej trasie tj. Osiedle Słoneczne-Osiedle Arkońskie.

Linia F zostaje zawieszona.

Linia 107 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z 8-minutową częstotliwością i 10-minutową w godzinach poszczytowych; w godzinach wieczornych, w soboty i dni świąteczne bez zmian.

W okresie od 24 czerwca do 30 września linie 53 i 60 w dni powszednie kursować będą według letniego rozkładu jazdy z 15-minutową częstotliwością w godzinach szczytu, w pozostałych bez zmian.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.28.0.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook