Komunikacja świętuje

07.09.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

O komunikacji miejskiej w Szczecinie każdy z nas ma własne, nie zawsze dobre zdanie. Nie zmia=enia to faktu, że działa ona w Szczecinie od 140 lat.

Za nami pierwszy dzień pełen atrakcji związanych ze świętowaniem 140 rocznicy funkcjonowania komunikacji miejskiej w Szczecinie. Tłumy odwiedziły zajezdnię autobusową „Dąbie”, mieszkańcy miasta podziwiali paradę zabytkowych pojazdów. W niedzielę zapraszamy na kolejny dzień świętowania. Zwiedzanie zajezdni, malowanie autobusu, pokazy pojazdów – to tylko część atrakcji, jakie przygotowane zostały dla odwiedzających Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „Dąbie”. Punktem kulminacyjnym była oczywiście parada pojazdów zabytkowych i tych bardziej nowoczesnych. Autobusy wypełniły się do ostatniego miejsca i przejechały przez centrum budząc podziw i zainteresowanie wszystkich wokół. Niedziela upłynie pod znakiem odwiedzin w zajezdni tramwajowej Pogodno - serdecznie zapraszamy w godzinach 11:00–12:30. Aby ułatwić dojazd zaplanowane zostały przejazdy linii tramwajowych do zajezdni Pogodno — linia nr 801 z pętli „Potulicka” oraz linia nr 802 z pętli „Turkusowa”. W programie zwiedzanie, wystawa taboru tramwajowego oraz pojazdów technicznych spółki Tramwaje Szczecińskie.

Wyjątkowa będzie także parada tramwajowa ulicami Szczecina w godzinach 12:30–13:30: al. Wojska Polskiego — Piłsudskiego — plac Rodła — Brama Portowa — Krzywoustego — Bohaterów Warszawy — Mickiewicza — Krzekowo. Dla chętnych otworzą się także bramy zajezdni Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Klonowica” w godzinach 13:30–15:00. W programie zwiedzanie i pokazy taboru. Do SPA Klonowica można będzie dojechać specjalną linią autobusową nr 140 na trasie pętla Krzekowo — zajezdnia SPA Klonowica.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook