Kolorowe ognie i zawody

07.08.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Widowiskowe pokazy w rytm muzyki klasycznej, polskich i arabskich rytmów, oraz masa świetnej zabawy.

Już w najbliższy piątek rusza VII Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni  PYROMAGIC 2014.
 
8 i 9 sierpnia na Wałach Chrobrego tuż po zachodzie słońca zobaczymy niezwykłe pokazy fajerwerków. O odpowiedni klimat imprezy zadbają cztery specjalistyczne firmy znane na całym świecie z zapierających dech pokazów pirotechnicznych. W tym roku będziemy gościć firmy z Dubaju, Belgii i Finlandii, a w roli gospodarza turnieju wystąpi firma SUREX z Polski.
 
Każdy pokaz potrwa około 15 minut i będzie miał określony schemat. Zobaczymy pokazy fajerwerków zsynchronizowane do muzykiV Symfonii Ludwiga van Beethovena, oraz do repertuaru wybranego przez samych wykonawców. Odbędzie się również cichy, jednominutowy pokaz fajerwerków w kolorze białym i czerwonym.
 
Jednak fajerwerki to nie jedyne atrakcje. O muzyczną atmosferę zadbają muzycy w ramach odbywającego się VI Festiwalu Szczecin Music Live 2014. Zagrają m.in. OHO!KOKO, KAMP! DJ Mary Kłak- Monika Petryczko, WARSAW BALKAN MADNESS oraz JAMARAM.
 
Po raz kolejny zobaczymy także zmagania najlepszych strażaków na świecie. W ramach zawodów „Szczecin Firefighter Combat Challenge", zmierzy się blisko 200 strażaków z 9 państw.
 
Podczas tegorocznego festiwalu fajerwerków na mieszkańców czekać będzie drobna niespodzianka. Po raz pierwszy zobaczyć będzie można iluminację 3 zabytkowych żurawi portowych znajdujących się na Łasztowni.
 
Pierwszego dnia Festiwalu, 8 sierpnia 8 sierpnia br. około godziny 22.25 odbędzie się krótki, około 10-minutowy pokaz świetlno-muzyczny pn. „Dźwigi”. Drugiego dnia Festiwalu, tj. 9 sierpnia br., pokaz rozpocznie się około godziny 22.45. Po zakończeniu Festiwalu Pyromagic 2014 dźwigi pozostaną oświetlone przez całą noc do wschodu słońca.
 
EL
 
 
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.