Kolejny podejrzany

12.03.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Coraz bliżej finiszu śledztwa w sprawie makabrycznej zbrodni przy ulicy Uznamskiej.

Jak potwierdziła rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prokurator Małgorzata Wojciechowicz, jest czwarty podejrzany w sprawie. W kwietniu miną cztery lata od tej zbrodni, główny podejrzany siedzi w areszcie i jest po badaniach psychiatrycznych. Biegli orzekli, że jest zdrowy psychicznie choć ma nieprawidłową osobowość, i może odpowiadać przed sądem.
 
Głównym podejrzanym jest syn zamordowanej Alicji W., Radosław. Wkrótce po odkryciu, że to on jest sprawcą zbrodni, śledczy zatrzymali też dwie inne osoby podejrzane o pomoc w popełnieniu i zacieraniu śladów po przestępstwie. Teraz jest czwarty podejrzany, Waldemar W., który według śledczych pomógł Radosławowi W. w nabyciu pistoletu z tłumikiem i amunicją. Przy przesłuchaniu nie przyznał się do winy i odmówił składania dalszych wyjaśnień. Podejrzany przebywa w areszcie gdyż jest zatrzymany w innej sprawie. 
 
Proces o ustalenie winnych potrójnego zabójstwa prawdopodobnie rozpocznie się pod koniec lata. Obecnie Prokuratura gromadzi dowody i wkrótce sporządzi akt oskarżenia. 
 
EL 
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.77.92). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.