Kolejne zwycięstwo Prawobrzeża.info!

12.10.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Drugie spotkanie i drugie zwycięstwo siatkarzy Prawobrzeża.info

Drugie spotkanie siatkarzy Prawobrzeża.info przyniosło kolejne zwycięstwo. Tym razem nad zespołem Hetmana, 3:1.

Przed samym spotkaniem było wiadomo, że drużyna gospodarzy, Prawobrzeża.info, będzie osłabiona brakiem dwóch czołowych zawodników. Piątkowi rywale natomiast wzmocnieni zostali siatkarzami z pierwszej ligi SALPS-u. Nic nie wskazywało na zakończenie jakiego świadkami byli wszyscy znajdujący się na hali przy ulicy Bolesława Śmiałego.

Pierwszy set to bardzo wyrównana gra. Wysoka skuteczność ataku Rafała Kuligi oraz Marcina Dworzyńskiego pozwoliła gospodarzom na odskoczenie rywalom w kluczowej, ostatniej fazie seta. Partia ta padła łupem Prawobrzeżan. Drugi set to od początku dominacja gości tego spotkania. Jednak dzięki szczelnemu blokowi i heroicznej grze w obronie wydawało się, że gospodarze wrócą do gry. Tym razem końcówka partii należała do siatkarzy Hetmana, którzy wyrównali stan meczu na 1:1. Trzeci set mocno rozpoczęli zawodnicy Prawobrzeża.info, którzy swoją konsekwencją oraz skutecznością w ataku nie pozwolili przeciwnikom na nerwową, ostatnią partię seta. Asem serwisowym tę partię zakończył rozgrywający - Andrzej Orchel. Na tablicy widniał wynik 2:1 dla gospodarzy. Czwarta odsłona spotkania należała do środkowego Prawobrzeżan - Przemysława Sierakowskiego, który skutecznymi atakami oraz wysokim blokiem straszył rywali po przeciwnej stronie siatki. Niestety w połowie seta groźnie wyglądającego urazu doznał drugi ze środkowych gospodarzy - Rafał Baranowski. Wstępne diagnozy nie są optymistyczne. Zawodnik może pauzować przez około miesiąc z powodu wybitego barku. Mimo tego siatkarze Prawobrzeża dograli seta do końca, zwyciężając go i cały mecz 3:1.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w najbliższą środę, o godzinie 20, na hali przy ulicy Judyma. Rywalem będą zawodnicy Blackcollar, którzy rozegrali już jedno spotkanie. Przegrali w nim z Vertigo 1:3.