Kolejne zasiedlenia

15.11.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Minął półmetek budowy osiedla Nad Płonią w Dąbi, a dziś kolejni lokatorzy odebrali klucze do mieszkań.

W uroczystości uczestniczyli lokatorzy, przedstawiciele TBS Prawobrzeże (inwestora), wykonawca oraz władeze miasta i radni. Zastępca prezydenta Krzysztof Soska gratulował najemcom nowych, ładnych mieszkań, a wykonawcy dziękował za dobre wykonastwo. Lokale otrzymali głównie ci, którzy płacą w terminie czynsz, dbają o swoje lokale i cieszą się dobrą opinią sąsiadów dzięki temu mogą zamienić się  na mieszkanie komunalne o podwyższonym standardzie. Rzetelni najemcy dziś odebrali klucze do nowych mieszkań przy ul Koszarowej w Dąbiu. Inwestycję zrealizował TBS Prawobrzeże


Uroczystość zakończenia czwartego etapu osiedla Nad Płonią i wręczenia kluczy mieszkańcom odbyła się 15 listopada br.

IV etap osiedla nowych mieszkań komunalnych.

Prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu 2017 r. W dwóch trzykondygnacyjnych budynkach powstały 24 mieszkania. Teren zyskał nowe zagospodarowanie, chodniki i zieleń, ławeczki i miejsca parkingowe. Łączna powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem wynosi: ok 1300 m2.

 

Mieszkania tak jak w poprzednich etapach wykończone są „pod klucz", posiadają stolarkę okienną i drzwiową, kuchenki elektryczne z piekarnikiem, zlewozmywaki, wanny, umywalki z armaturą sanitarną, podłogi w pokojach wykończone wykładziną PCV, ściany i posadzki w łazienkach – wyłożone płytkami ceramicznymi. Do każdego lokalu położonego w parterze przynależą ogródki przydomowe, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach posiadają balkony. Najemcom pozostanie jedynie ich urządzenie. Koszt budowy wynosi tego etapu wyniósł niecałe 6 mln zł. Inwestycja finansowana była ze środków wniesionych przez Gminę oraz TBS Prawobrzeże. Na budowę mieszkań Gmina pozyska dofinansowanie z Funduszu Dopłat - ponad 2 mln zł. Wykonawca inwestycji była szczecińska firma Ciroko. Nowe mieszkania poświęcił ksiądz dziekan miejscowej parafii kanonik Kazimierz Piasecki.

 

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.