Kolejne mieszkania nad Płonią

07.11.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Ruszyła budowa kolejnych 24. mieszkań na osiedlu Nad Płonią w Dąbiu.

Wszystkie o czynszu komunalnym, przeznaczone dla rzetelnych najemców, którzy chcą poprawić swoje warunki mieszkaniowe. Trwa nabór wniosków dla zainteresowanych zamianą mieszkania. Jedno się kończy drugie zaczyna. TBS Prawobrzeże, który realizuje inwestycję właśnie zakończył czwarty etap i już rozpoczyna kolejny. Tym razem kolejne dwa budynki na osiedlu Nad Płonią (V etap) wybuduje spółka  HD CONSTRUCTION. W budynkach znajdą się 24 mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe od 32m2 do 65 m2. Wszystkie mieszkania będą wykończone pod klucz tzn że najemca nie będzie musiał wykonywać żadnych prac remontowych, pozostanie tylko umeblowanie lokalu. Mieszkania posiadać będą m. in. : kuchenki elektryczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki, armaturę sanitarną, a w pokojach - wykładziny we współczesnym standardzie, w łazienkach - terakotę oraz płytki ceramiczne, stolarkę okienną i drzwiową. Do niektórych lokali położonych w parterze będą przynależeć ogródki przydomowe, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach będą miały balkony.

 

Teren wokół będzie zagospodarowany, powstanie zieleń, parkingi, ławeczki itp. Zakończenie inwestycji koniec 2019 roku. koszt tego etapu to ok. 7 mln zł. W sumie po zakończeniu tego etapu na osiedlu Na Płonią będzie 108 mieszkań o czynszu komunalnym. Inwestycja jest realizowana z myślą o rzetelnych najemcach komunalnych. Trwa nabór wniosków. Mieszkańcy mieszkań komunalnych (z zasobu ZBiLK i TBSów), którzy płacą czynsz w terminie, dbają o swoje mieszkanie i cieszą się dobrą opinią sąsiadów mogą zamienić się na nowy lokal, o podwyższonym standardzie. Najemcy zainteresowani zamianą mogą składać wnioski na mieszkania, które powstały w IV etapie. Na chętnych czekają 24 lokale.Proces zasiedlania prowadzi Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych (nabór i weryfikacja wniosków oraz wydawanie skierowań do zawarcia umowy najmu).

 

Osiedle „Nad Płonią". Nowe mieszkania o czynszu komunalnymTowarzystwo Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże" we współpracy z Gminą Miasto Szczecin od 2014 roku realizuje budowę Osiedla „Nad Płonią" położonego przy ul. Koszarowej w Dąbiu. Wszystkie mieszkania w ramach tej inwestycji są do dyspozycji Gminy i mają czynsz komunalny. Osiedle zaplanowano do realizacji w sześciu etapach. W sumie powstanie 120 mieszkań w 10 budynkach wielorodzinnych. Inwestycja jest dofinansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook