Kolejne miejsca pracy

18.08.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Duńska firma KK – Electronic rozbudowuje swoją wytwórnię w Dąbiu.

Jeden z pionierów na rynku nowoczesnej energii odnawialnej – duńska Spółka KK-Electronic wydzierżawiła od Gminy Miasto Szczecin ok. 7000 m2 terenu pod nową inwestycję. 14 sierpnia br. akt notarialny w tej sprawie podpisali przedstawiciele KK-Electronic i Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych, odpowiedzialnego za dzierżawę miejskich gruntów. Inwestycja obejmie rozbudowę obiektów zlokalizowanych przy ul. Goleniowskiej w szczecińskiej dzielnicy Dąbie. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano m.in. realizację hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem socjalno-biurowym.

Prace prowadzone będą na nieruchomości o powierzchni 0,7 ha. Teren ten został wydzierżawiony na okres 28 lat na mocy aktu notarialnego podpisanego przez Dyrektora Zarządzającego KK-Electronic Polska Przemysława Szczepaniaka oraz Dyrektora ZBiLK Marcina Posadzego.

 W obiektach wytwarzane będą systemy sterujące do turbin wiatrowych. W związku z rozszerzeniem produkcji planowane jest zatrudnienie dodatkowych 150 pracowników, w tym także kadry inżynieryjno-technicznej. Bieżące informacje na ten temat na stronie internetowej firmy, skąd zaczerpnęliśmy też serwis foto. 

Polski oddział duńskiego koncernu KK-Electronic powstał w Szczecinie w 2003 roku. Na całym świecie firma uważana jest za jednego z pionierów w przemyśle energii wiatrowej a to dzięki tysiącom turbin wiatrowych rozlokowanym w najdalszych zakątkach świata, które sterowane są z wykorzystaniem stworzonych przez KK-Electronic systemów.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.