Kolejne lokale zasiedlone

18.10.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Klucze do nowo wybudowanych mieszkań wręczono dziś najemcom na osiedlu Nad Płonią.

To kolejne bloki wybudowane przez TBS Prawobrzeże w ramach inwestycji obejmującej 10 bloków - łącznie 120 mieszkań. W uroczystości wzięli udział prezydent miasta, prezesi TBSu, wykonawcy, radni Rady Miasta, mieszkańcy. Uczestniczyła też przedstawicielka Banku Gospodarstwa Krajowego, który udzieli kredytu na budowę osiedla. Wszystkich powitał Paweł Sikorski prezes TBS Prawobrzeże. W trzecim etapie powstały dwa budynki, w których znajdują się 24 mieszkania wykończone w standardzie pod „ klucz”, o powierzchni od 32 do 65 m2. Oprócz tego w ramach tego etapu zagospodarowano przestrzeń wokół: posadzono nową zieleń, postawiono ławeczki wybudowano chodniki i miejsca parkingowe. Koszt tego etapu to ok 4 mln zł.

Inwestycja finansowana jest ze środków wniesionych przez Gminę – 97 %, pozostałe 3 % - środki własne TBS Prawobrzeże, bez wartości gruntu. Na budowę mieszkań Gmina pozyska 40 proc dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego. Obecnie TBS Prawobrzeże, rusza z budowa kolejnego etapu osiedla. Wszystkie formalności są już spełnione. Tym razem przy ul. Koszarowej 31 i 32 powstaną kolejne 24 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej blisko 1300 m2 wraz z niezbędnym zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną ( tereny zielone, parkingi, elementy małej architektury). Inwestycja zostanie zakończona w 2018 roku. Klucze do nowyh mieszkań wręczył prezydent Piotr Krzysek, a aktu poświęcenia doknał ksiądz Paweł Podwysocki. Dodajmy, że najemcy płacić będą czynsze o stawce komunlanej.

   Szkoda tylko, że od wielu, wielu lat miasto jest głuche na wołanie o modernizację ulicy Koszarowej – dziewiętnastowieczny bruk, i budowę oświetlenia. Są dwie niedziałające lampy. Ciemno jak w średniowieczu.

EL

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook