Kolejne bloki do zasiedlenia

05.02.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

O kolejne dwa nowe budynki powiększyło się osiedle Nad Płonią w Szczecinie Dąbiu.

Wszystkie mieszkania na tym osiedlu są o czynszu komunalnym i są przeznaczone na zamianę dla rzetelnym najemców. Inwestycję realizuje TBS Prawobrzeże Osiedle Nad Płonią to 100 proc mieszkania komunalne. Zakończono właśnie piąty etap tej inwestycji, w ramach którego powstały kolejne 24 mieszania. Od 2014 roku do tej pory przy ul. Koszarowej wybudowano już w sumie 9 budynków, w których znajduje się łącznie 108 mieszkań. Ostatni budynek w ramach tego projektu powstanie jeszcze w tym roku. Obecnie budowane są już jego fundamenty. Piękne, wypełnione zielenią i spokojem otoczenie to główne zalety osiedla. Do niektórych lokali położonych w parterze przynależą ogródki przydomowe, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach mają balkony. 

Teren wokół jest kompleksowo zagospodarowany, wokół znajdują się zieleń, plac zabaw, miejsca parkingowe, ławeczki itp. Mieszkania są wykończone  „pod klucz”, co pozwala zamieszkać w nich praktycznie od razu, bez konieczności przeprowadzania prac adaptacyjnych czy remontowych. Inwestycja finansowana jest ze środków wniesionych przez Gminę, pieniądze TBS Prawobrzeże. Na budowę mieszkań Gmina pozyskała również dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Proponowane mieszkania są o czynszu komunalnym. Zamieszkać w takim lokalu w ramach zamiany może każdy najemca komunalny (z zasobu gminy i TBS’ów), który spełnia poniższe warunki m.in.:

·         chce polepszyć swoje warunki mieszkaniowe,

·         ma zawartą umowę najmu obecnego lokalu na czas nieokreślony,

·         nie jest i nie był zadłużony w ostatnich dwóch latach,

·         zda obecnie zajmowany lokal w stanie technicznym nadającym się do ponownego zasiedlenia,

·         osiąga wraz z rodziną odpowiedni dochód uprawniający do wynajęcia lokalu z zasobu TBS o komunalnej stawce czynszu. 

Wnioski o zamianę należy składać w siedzibie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych przy ul. Mariackiej 25 w Szczecinie.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.28.0.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook