Kolej do Strefy

16.09.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wiosną pisaliśmy o planach budowy parkingu z przejściem podziemnym na dworcu w Dąbiu oraz o budowie pętli autobusowej w rejonie dworca Podjuchy.

Informowaliśmy wówczas, że obie te inwestycje są częścią tworzonej Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, a wszystko w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Planowana jest budowa sieci kolei podmiejskiej o łącznej długości 120km. Ogłoszono właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy i kierownika inwestycji. Przyszła kolej połączy w jeden organizm komunikacyjny Szczecin, Stargard, Police, Goleniów i Gryfino.

Plany zakładają połączenie do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Trzebusz – Dnikowo. Mają tu być dwa przystanki. Wprawdzie na razie Strafa świeci pustkami, ale infrastruktura jest przygotowana, doprowadzono zasilanie, wodę i zbudowano drogi. Magistrat oczekuje, że w końcu znajdą się inwestorzy, którzy pobuduja zakłady produkcyjne czy hale logistyczne. Jak informuje dyrekcja Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, koszt organizacji, budowy i zakpu pociągów dla Kolei Metropolitalnej to około 740mln złotych. Miałaby ona ruszyć najwcześniej w 2022 roku.

Bel

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.