Klasa mundurowa w Gimnazjum nr 24

17.04.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Tak już w przyszłości będą wyglądać absolwenci pierwszej klasy mundurowej w Szczecinie l fot. www.tygodnikradomski.pl

Gimnazjum nr 24, znajdujące się przy ulicy Portowej 21 w Dąbiu poszerza swoją ofertę edukacyjną. Od nadchodzącego roku szkolnego otworzy klasę o profilu mundurowym.

Klasa, która zostanie otwarta w roku szkolnym 2014/2015, ma na celu rozwijanie zainteresowań młodych mieszkańców Szczecina z zakresu wojskowości i bezpieczeństwa publicznego. Będzie to pierwszy tego typu oddział pośród wszystkich szkół gimnazjalnych w Szczecinie.

Droga do stworzenia klasy mundurowej, rozpoczęła się w grudniu 2013. To właśnie wtedy Dowódca Wojsk Lądowych gen. Dyw. Andrzej Malinowski i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Czesław Mroczek wpisali Gimnazjum nr 24 w Plan Współpracy Wojsk Lądowych z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi. W kwietniu br. szczecińskie Kuratorium Oświaty zaakceptowało projekt nowej klasy. Pod koniec marca 2014 odbył się test sprawności fizycznej. Przybyło na niego ponad 40 kandydatów, zainteresowanych nauką w klasie mundurowej.

Program kształcenia obejmuje zarówno elementy teoretyczne, jak i praktyczne. Uczniowie klasy mundurowej, będą realizować rozszerzony program nauczania
z zakresu historii, edukacji dla bezpieczeństwa, geografii, matematyki oraz języka angielskiego. Nawiązanie współpracy z Jednostką Wojskową 2901 z Podjuch, umożliwi prowadzenie zajęć przez zawodowych żołnierzy. Dzięki temu, uczniowie klasy mundurowej jeszcze lepiej poznają zagadnienia z zakresu wojskowości.

Każdy z uczniów będzie zobowiązany noszenia munduru, zgodnego z wzorem obowiązującym w Wojsku Polskim.

RC/Um

Galeria zdjęć

Tak już w przyszłości będą wyglądać absolwenci pierwszej klasy mundurowej w Szczecinie l fot. www.tygodnikradomski.pl

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.91.5). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook