Kiermasz, nauka i zabawa

22.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wspólne kolędowanie, dekorowanie pierników i Mikołajkowe kino – tak bawiono się w Katolickiej Szkole Podstawowej w Podjuchach.

Impreza wplotła się już w tradycję szkoły i była jej kolejną przedświąteczną edycją. Jak co roku organizowali ją wspólnie rodzice, uczniowie i wszyscy pracownicy.  

Punktem kulminacyjnym uroczystości były jasełka w wykonaniu klasy IIa. Po przedstawieniu goście mogli w kawiarence delektować się pysznymi wypiekami, dzieci dekorowały pierniki, a mogli też oglądać filmy w kinie św. Mikołaja. Można też było spróbować szczęścia biorąc udział w loterii. Imprezie przez cały czas towarzyszyły dźwięki kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów stworzonych przez uczniów oraz rodziców. Na kiermaszu można też było nabyć wyjątkowo oryginalne, bo samodzielnie wykonane przez uczestników kiermaszu ozdoby.

Znakomitym okazał się pomysł na wigilie „last minute”. Uczestnicy na ostatnią chwilę musieli zorganizować uroczystą kolację dla niespodziewanego gościa. Musieli m.in. zrobić fryzurę, nakryć stół, ułożyć nowe zwrotki znanej kolędy czy zapakować prezenty. Nie trzeba dodawać, że spontaniczność i pomysłowość sprawiła, że Polak potrafi! Świetne pomysły, dobra zabawa, ładne ozdoby świąteczne i miła świąteczna atmosfera, taki był kiermasz w szkole na wzgórzu, bo tak też jest nazywana Katolicka Szkoła w Podjuchach.

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.