Kasztanowy zakątek

14.01.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mieszkańcy Wielgowa doczekają się rewitalizacji kasztanowej alei przy zbiegu ulic Drewnianej i Bałtyckiej, gdzie powstanie przyjazna przestrzeni odpoczynku i rekreacji.

Po analizie możliwości realizacyjnych projektu, który jako jedyny nie wszedł na listę zwycięzców SBO 2020 ze względu na ilość nieważnych głosów została podjęta decyzja o realizacji tego projektu w ramach zadań bieżących miasta. - Tak jak zapowiadaliśmy przeanalizowaliśmy projekt i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy oddali na niego swój głos zdecydowaliśmy o realizacji tego projektu – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Poparcie jakie zdobył oraz fakt, że jest to projekt, o którym od kilku lat toczone były rozmowy zdecydowały o naszej decyzji w tej sprawie.

Realizatorem zadania będzie Zakład Usług Komunalnych. Całkowity koszt projektu to 210 tysięcy złotych. Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu z pomysłodawcą, z którym ustaliliśmy wstępny harmonogram działań - dodaje Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego urzędu miasta.

 

Foto ilustracyjne/net

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook