Kasztanowe z nowymi chodnikami

30.06.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Rzadko zaglądamy na Osiedle Kasztanowe – Załom. Ale jest dobra okazja by napisać coś dobrego.

Pojawiły się tu nowe chodniki. Firma Drogan SC zakończyła prace, które ułatwią mieszkańcom przemieszczanie się i poprawią bezpieczeństwo dzieci chodzących do Przedszkola Publicznego nr 11.
 
Inwestycja podzielona była na dwie części za łączną kwotę 106 tys brutto. W pierwszej z nich wybudowano nowy ciąg pieszy, który jest kontynuacją istniejącego już - od placu zabaw do końca ogrodzenia stadionu sportowego. Budowany chodnik ma szerokość 1,5 m. W tym miejscu pojawił się także nowy trawnik i 8 dębów szypułkowych, które zastąpiły nasadzenia kolidujące z projektem.
 
Druga część to remont istniejącego chodnika o szerokości 2,0 m wzdłuż jezdni. Polegał on na likwidacji pasa zieleni pomiędzy chodnikiem, a jezdnią. Istniejące dojście betonowe, prowadzące do furtki terenu przedszkola zostało rozebrane i w jego miejscu wybudowano chodnik o szerokości 2,9 m. Istniejący ciąg pieszy biegnący przy ogrodzeniu przedszkola został przedłużony. Układ chodników stanowi teraz uzupełnienie ciągów komunikacyjnych istniejących w najbliższym rejonie.
 
Powyższe zadania zostały zrealizowane przez firmę Drogan SC ze środków Rady Osiedla Załom - Kasztanowe.
 
EL
 
Materiały ZDiTM
 
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.232.160). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.