Karnawału tydzień ostatni

02.02.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Już niemal za nami wyjątkowo krótki w tym roku karnawał.

Jego czas liczy się od Sylwestra do pierwszej wiosennej pełni księżyca będąca wskazaniem daty świąt Wielkiej Nocy, minus 40 dni na Wielki Post. W tym krótkim okresie na całym świecie ludzie bawią się, przebierają w kolorowe szaty, nakładają maski i robią różne psoty. Ale najważniejsza w tym czasie jest muzyka i dobra zabawa.
 
Takie karnawałowe rytmy rozbrzmiewały w Zespole Szkół nr 7 w Kluczu, gdzie w sali gimnastycznej odbyły się obchody Dnia Babci i Dziadka połączone z zabawą karnawałową. Sala była wypełniona dziadkami i babciami z osiedla Żydowce – Klucz, zaproszenymi gośćmi oraz uczniami miejscowej podstawówki i gimnazjum. To głównie oni zaprezentowali piosenki najpopularniejsze w ostatnim dziesięcioleciu.
 
Usłyszeliśmy „Bałkanice”, „Szarpanego” czy piosenki zespołu Enej. Przed każdym utworem był krótki rys mówiący o historii zespołu lub samego utworu. Prawdziwą furorę i  wzruszenie wywołał występ grupy przedszkolnej „zerówkowej”, która zaprezentowała się w wiązance tańców. Dwugodzinny koncert polskiej muzyki estradowej XXI wieku znakomicie rozbawił zebraną publiczność i znakomicie uświetnił karnawał.
 
Dzięki przychylności pani dyrektor Kamili Bojanowskiej (sama gra na instrumentach klawiszowych i śpiewa), przynajmniej raz w roku mieszkańcy Żydowiec i Klucza bawią się na wspólnej zabawie. Impreza w szkole w Kluczu to tradycyjne środowiskowe spotkanie pokoleń. Miłe, że na takich imprezach zawsze są obecni emerytowani nauczyciele i byli dyrektorzy szkoły pani Elżbieta Mazurowska i pan Bogdan Łazarz. Gratulujemy przygotowania koncertu, zaangażowania uczniów i ich nauczycieli (też prezentowali się w różnych piosenkach), i świetnej zabawy. Za pomoc i wsparcie przy tworzeniu materiału dziękujemy panni Ewie Siekierzyckiej.©
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.