Kąpielisko szykowane do sezonu

13.04.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kilka razy przesuwano termin rozpoczęcia kompleksowej modernizacji Kąpieliska Dąbie, ale jak już ruszyło, efekt moe być znakomity.

W tym roku sezon kąpieliskowy ma się rozpocząć 15 czerwca i zakończyć 5 września. Na największym i najbardziej znanym Kąpielisku na Prawobrzeżu, trwają zaawansowane prace budowlane. Kąpieliska w Dąbiu już niebawem będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem w Szczecinie. Po zniszczonym budynku pochodzącym z lat 60. ubiegłego wieku nie ma już śladu. W jego miejscu pojawił się nowy obiekt. Ma już położoną elewację, a na wewnętrznych ścianach tynki. Parterowy budynek będzie pełnił funkcję administracyjno-socjalną. Przy wejściu wybudowany został także budynek kas. Przebudowane zostały też wszystkie instalacje.

Jest nowa instalacja wodociągowa oraz elektryczna. Jest także podłączenie do kanalizacji, co pozwoli zapomnieć o opróżnianiu istniejącego jeszcze rok temu szamba. Trwa aranżacja dużego terenu przylegającego do plaży. Układane są nowe nawierzchnie chodników i dróg dojazdowych. Pojawiają się podbudowy pod siłownie pod chmurką, stoły piknikowe, altany gastronomiczne, pergole. Ustawione są już lampy, dzięki którym obiekt będzie oświetlony. Nowa instalacja pozwoli także na monitoring całego miejsca. Dodatkowo na terenie kąpieliska znajdzie się mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zacumuje tu wielki, zabawkowy statek. Będą place zabaw dla najmłodszych. Odpoczynek nad kąpieliskiem będzie również okazją do poskakania po dużej piramidzie linowej. Dla starszych ustawiona zostanie siłownia pod chmurką. Planowany termin zakończenia wszystkich robót to koniec lipca roku.

AGA

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.242.67). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook