Kąpieliska zapraszają

09.06.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W najbliższy poniedziałek 15 czerwca rusza sezon na miejskich kąpieliskach.

Wprawdzie rozsądek podpowiadał by rozpocząć go w weekend 13 czerwca, ale zlot żaglowców i konieczność zabezpieczenia imprezy przez ratowników sprawił, że zabrakło ich na kąpieliskach.
 
Na Prawobrzeżu mamy dwa kąpieliska miejskie; Dziewoklicz i Dąbie. Na obu poczyniono remonty przed sezonem i są w pełni przygotowane na przyjęcie wypoczywających. Do tej pory na kąpielisko Dziewoklicz trafiło ponad 200 ton nowego piasku. Postawiony jest także nowy domek dla ratowników. Przygotowano miejsce do gry w koszykówkę oraz zamontowano bramki do gry w piłkę. Przybyło także zieleni. Dosadzone zostały: 44 klony zwyczajne i 3 lipy szerokolistne. Jest także 350 nowych begonii i aksamitek. Odmalowane są: kwietniki, budynek kasy i stojaki rowerowe. Naprawiony jest także pomost dla ratowników.
 
Na kąpielisku w Dąbiu nawieziono 100 ton świeżego piasku. Naprawiony został radiowęzeł, zamontowane jest oświetlenie w hangarze. Odświeżone i odmalowane są: prysznice, elewacja budynku administracji, donice, krawężniki i kosze na śmieci. Zaimpregnowane są także urządzenia na placu zabaw. Nowością na wszystkich kąpieliskach są poidełka. Zamontowane zostały przez pracowników ZWiK. Pozwalają one w higieniczny sposób napić się świeżej wody.
 
Ceny biletów wstępu pozostały na ubiegłorocznym poziomie i wynoszą: dzieci do 6. roku życia na kąpieliska Dąbie, Dziewoklicz i Głębokie wchodzą za darmo, podobnie jak osoby niepełnosprawne w znacznym stopniu – wraz z jednym opiekunem. Młodzież do 16. roku życia płaci 1zł. Pozostali uczniowie, studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści 2zł. Bilet normalny kosztuje 5zł. Pozostaje tylko życzyć sprzyjającej pogody, bo jak na razie słońce przegrywa z zimnym północnym i zachodnim wiatrem.  
 
EL

Serwis foto ZUK

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.201.94.236). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.