KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W SP 59 W SZCZECINIE

20.12.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W grudniu, jak co roku odbył się w naszej szkole Kiermasz Bożonarodzeniowy, który jest wieloletnią tradycją naszej placówki. Głównym punktem kiermaszu były Jasełka, w których w tym roku uczestniczyły dzieci z wszystkich klas 0 – III.

   Było to ogromne przedsięwzięcie, ze względu na ogromną ilość aktorów oraz przybyłych widzów, lecz pomysłowo zaaranżowana inscenizacja, ruch sceniczny sprawiły, że całość wypadła znakomicie. Każda z klas zaprezentowała oryginalnie przygotowaną kolędę lub pastorałkę, a wspaniałe kostiumy dodały uroku temu magicznemu przedstawieniu. Po zakończeniu Jasełek swoje umiejętności wokalno – aktorskie zaprezentowali uczniowie klas IV – VI podczas koncertu kolęd. Tu dominował repertuar klasyczny, każdy więc mógł wspólnie z wykonawcami kolędować przy starannie dobranych, tradycyjnych, polskich kolędach

  Po duchowej uczcie każdy mógł zakupić na kiermaszu piękne, wykonane ręcznie przez uczniów ozdoby choinkowe, pachnące lasem stroiki świąteczne, nietuzinkowe aniołki, wykonane różnorodną techniką. Wiele z tych ozdób, będzie z pewnością gościło na świątecznych stołach w niejednym domu.  W świątecznej kawiarence były słodkie przysmaki przygotowane przez rodziców oraz cynamonowe pierniczki wykonane i ozdobione  przez uczniów. Domowe wypieki, dobra kawa i herbata umiliły wszystkim piątkowy wieczór.
Dyrekcja, nauczyciele, oraz uczniowie szkoły pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy okazali zaangażowanie, wsparcie i pomoc w organizacji kiermaszu, w szczególności Radzie Rodziców oraz licznie przybyłym gościom tegorocznego bożonarodzeniowego spotkania.
M.Ż

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.