Jubileusz z diamentem

08.10.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zakończyły się obchody sześćdziesięciolecia działalności Zespołu Szkół nr 2 w Dąbiu czyli popularnego „rolniczaka”.

Po mszy świętej odprawionej w intencji szkoły, absolwentów, uczniów i wykładowców, w hali sportowej odbyła się uroczysta akademia. Wzięło w niej udział kilkaset osób – głównie absolwentów, a także zaproszeni goście, uczniowie wraz z nauczycielami i mieszkańcy Dąbia. Zebranych powitał i krótki rys historyczny przedstawił Bogusław Nowak dyrektor Zespołu Szkół nr 2, który jest kontynuatorem i spadkobiercą historii po Zespole Szkół Rolniczych. Dopiero po ostatniej reformie ZS nr 2 zaczął podlegać pod wydział oświaty czyli pod MEN. Przez wiele dziesięcioleci szkoły merytorycznie i organizacyjnie podlegały pod Ministerstwo Rolnictwa.

 

Szkoły rolnicze w Dąbiu kształciły w profilu weterynaryjnym, ekonomicznym, ogólnorolniczym z łąkarstwem i melioracyjnym, wypuściły kilka tysięcy absolwentów. Nie mieli problemów ze znalezieniem pracy, gdyż duże zapotrzebowanie na kadrę w sektorze uspołecznionego rolnictwa jak i spółdzielczego, gwarantowało miejsca pracy. Ale pośród absolwentów są też księża, oficerowie marynarki handlowej, ogrodnicy prowadzący własne biznesy jak i rolnicy na własnych gospodarstwach. Dziś szkoła zmieniła nieco profil bo postawiła na nowoczesne źródła odnawialnej energii i agroturystykę. Jednym ze sponsorów obchodów była Rada Osiedla Dąbie.  

 

Szkole z diamentowym Jubileuszem składamy gratulacje i uznanie, że mimo różnych zawirowań utrzymała profil, i de facto nadal kształci w zawodach związanych z uprawą, żywieniem czy choćby kształtowaniem środowiska. Życzymy też kolejnych okrągłych Jubileuszy. 

 

EL

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (18.206.13.203). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.