Jubileusz u seniorów

24.04.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dla jednych dużo, dla drugich mało, ale faktem jest, że są razem od 10 lat.

Klub Seniora działający przy Fundacji Prawobrzeże, ma 10 lat. Od początku przewodzi mu pani Józefa Skrzypek. W Klubie SM „Dąb – popularnym żółtku, odbyły się uroczystości z okazji dziesięciolecia. Kiedy ma się te przysłowiowe 70, a nawet 80 plus, każda przeżyta dekada jest wydarzeniem. Dlatego dziesięciolecie jest dla skupionych w Klubie seniorów autentycznym wydarzeniem.
 
Na spotkanie przybyli przedstawiciele urzędu miejskiego z wydziału spraw społecznych, Ewa Zielńska przewodnicząca Rady Nadzorczej SM Dąb, Józef Karbowniczyn prezes zarządu SM Dąb, przewodniczący rad osiedli Dąbia, Majowego, Słonecznego i Bukowego oraz przedstawiciele spółdzielczych rad osiedli. Byli też przedstawiciele PZERiI. – Wszystko zaczęło się od pomysłu pana Gendaja, który wystąpił z inicjatywą powłania Fundacji Kultury i Sportu Prawobrzeże, i to właśnie do tej Fundacji niejako przytulił się Klub Seniora i działa od dekady – mówił Józef Karbowniczyn prezes SM Dąb. – Gdy zaczynaliśmy były obawy czy damy radę, czy ja sobie poradzę organizacyjnie, czy ludzie pomogą gdy trzeba będzie coś zorganizować, ale daliśmy radę, jesteśmy razem i oby było tak dalej – mówiła Józefa Skrzypek niekwestionowana liderka Klubu Seniora. – Jestem z wami często i wiem jak bardzo się wspieracie i szanujecie, jak sobie pomagacie i tego na dalsze lata wraz z dobrym zdrowiem wam życzę – powiedziała Alina Kordowska przewodnicząca RO Dąbie. W dowód uznania za lata pracy wręczyła Józefie Skrzypek bukiet kwiatów. Życzenia złożył też Andrzej Zielaskowski przewodniczący PZERiI w Dąbiu.
 
Zebrani obejrzeli film obrazujący działalność Klubu Seniora. Zaprezentowano w nim działalność teatralną, malarską, lingwistyczną, sportową i rekreacyjną. Jednak najważniejsze są czwartkowe spotkania przy kawie. – Ludzie chcą być ze sobą, rozmawiać, obdarzać się sympatią i tak to trwa już od 10 lat – mówią uczestniczki spotkań. Organizują wspólne wycieczki, wyjścia w plener, razem obchodzą rocznice ślubów czy wspominki tych, którzy odeszli na drugą stronę.
 
Prawdziwym opiekunem Klubu Seniora i osobą darzącą go wielką empatią jest pani Wioleta Smykowska prezes Fundacji Prawobrzeże. Składając życzenia z okazji Jubileuszu, zaznaczyła, że już wkrótce sama pewnie skorzysta z możliwości bycia z innymi w dużej, prężnej grupie, gdyż powoli zbliża się do wieku, który upoważni ją do działania w Klubie Seniora. Na razie wspiera go tak jak czyni to SM Dąb, która wspomaga Klub finansowo i lokalowo. Można powiedzieć, że Spółdzielnia Dąb jest wręcz mecenasem dla tego Klubu. Z okazji nieprzerwanej działalności KS, życzmy dalszych wspólnych i owocnych lat bycia razem w tej blisko czterysta osobowej grupie.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.236.134.129). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.