Jubileusz kapłana

08.05.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Z udziałem setek wiernych, księży z Dekanatu Szczecin Dąbie oraz z udziałem biskupa Heryka Wejmana odbyły się uroczystości 40-lecia kapłaństwa księdza Kazimierza Piaseckiego proboszcza parafii WNMP w Dąbiu.

Powszechnie szanowany i lubiany ksiądz 9 maja 1976 roku przyjął święcenia kapłańskie w szczecińskiej katedrze. Święceń dokonał Arcybiskup Jerzy Stroba.
 
Ksiądz kanonik dziekan Kazimierz Piasecki odprawił mszę świętą, która była dziękczynieniem za dar kapłaństwa. Biskup Henryk Wejman w Słowie Bożym prosił wiernych by dalej wspomagali księdza Jubilata w jakże potrzebnej posłudze. – Dziś świat przepełniony internetem jest w istocie pusty – mówił ksiądz biskup. Kto – pytał dalej – pocieszy w obliczu tragedii, kto wskaże Boga gdy nadejdzie kres, kto wysłucha spowiedzi i pojedna nas z Panem, tylko kapłan – mówił biskup. Dlatego wasze wsparcie, wasza modlitwa jest tak nam potrzebna. Wspierajmy się i ubogacajmy wzajemnie, i tego Jubilacie życzę na dalsze lata kapłaństwa – dodał bp Henryk Wejman.
 
Po mszy wszystkie grupy działające w parafii, służba liturgiczna, oraz rzesze wiernych złożyły Jubilatowi serdeczne życzenia i gratulacje. Przyłączamy się do nich i życzymy uśmiechniętemu kapłanowi wielu Łask i wszelkiej pomyślności.©
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.91.5). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook