Jubileusz SP nr 59

24.05.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jedna z najbardziej znanych szkół na Prawobrzeżu obchodzi Jubileusz 55-lecia istnienia.

Początkowo miała być tyko szkołą dla około 200 uczniów z Kijewa i okolicy, ale gdy Kijewo stało się placem budowy i powstało kilka dużych bloków mieszkalnych, szkoła okazała się za ciasna. Z czasem doszli uczniowie z osiedla Nad Rudzianką i do dziś zajęcia odbywają się na dwie zmiany. Zdecydowana postawa rodziców uczniów sprawiła, że trzy lata temu zapadła decyzja o rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 59 przy ulicy Dąbskiej. Jubileusz jest więc obchodzony z budową w tle.
 
Jubileuszowe spotkanie rozpoczęło się w sali gimnastycznej gdzie uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Goście i przyjaciele szkoły zapoznali się z historią i osiągnięciami szkoły i obejrzeli występy. Kolejny dzień to festyn i mecz piłkarski. Ale najpierw odbył się Złaz czyli wędrówka po Puszczy Bukowej. Przed południem na szkolnym boisku rozpoczęły się gry i zabawy dla różnych grup wiekowych. Były stoiska z książkami, ciepłymi napojami i ciastem, z rękodziełem (plecione koszyki), a wszystkiemu towarzyszyły występy uczniów. Podczas Turnieju Piłkarskiego odbyła się kwesta na rzecz jednego z uczniów szkoły, któremu postanowiono wspomóc zakup hormon wzrostu.
 
Szkoła nie ma szczęścia do trwającej budowy. Najpierw wykryto poważne błędy w dokumentacji budowlanej, następnie splajtował główny wykonawca, a nie bez problemów wyłoniono kolejną firmę, która ma dokończyć opóźnioną budowę. Z podpisanej trzy tygodnie temu umowy wynika, że roboty budowlane na nowej części obiektu mają się zakończyć do końca września. Wtedy ma się rozpocząć remont starej części szkoły. Jeśli wszystko się uda, będzie to najlepszy prezent na Jubileusz dla tej zasłużonej i z dużymi osiągnięciami szkoły.
 
EL
 
Ostrzeżenie!
   Portal prawobrzeze.info informuje, że wszystkie materiały publikowane na naszych łamach są objęte prawami autorskimi i prawami pokrewnymi. Każde kopiowanie, powielanie bądź inspirowanie się naszymi materiałami przez innych autorów i na rzecz innych wydawców, bez powołania się na źródło informacji lub bez naszej zgody, będzie ścigane zgodnie z obowiązującym prawem.
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.