Językowy konkurs

28.01.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W siedzibie Zespołu Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp przy ulicy Taborowej w Dąbiu, odbył się konkurs lingwistyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W konkursie „Język i obyczaje znam - więc wygram” (II edycja) uczestniczyło 8 szkół: III LO, ZS SF TPP, XII LO, CKS, ZS nr 4, ZS nr 5, ZS nr 2, XIV LO. Konkurs polegał na sprawdzeniu wiadomości uczniów na temat kultury, geografii, historii, obyczajów i kuchni krajów niemieckojęzycznych oraz anglosaskich. Trzyosobowe zespoły odpowiadały na pytania zawarte w teście i w pytaniach otwartych. W konkursie języka niemieckiego zwyciężyła drużyna z ZS nr 5 (ul.Hoża) w składzie: Joanna Wierzchacz, Aleksandra Tołek, Damian Mucha. W konkursie języka angielskiego zwycięzyło XIV LO (ul.Kopernika) w składzie: Magdalena Maćkowska, Bartosz Witkowski, Kamila Motylińska. Uczniowie przystępujący do konkursu musieli się zapoznać z geografią, historią, tradycjami, typową kuchnią, kulturą oraz obyczajami panującymi w krajach, które były tematem przewodnim konkursu. Pytania przedstawione były w formie testu oraz w formie pytań otwartych przedstawianych ustnie w języku obcym.
   Zwycięska drużyna otrzymała dyplomy uczestnictwa oraz atrakcyjne narody rzeczowe.
 Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody pocieszenia. Konkurs był organizowany przez szkołę językową Mobile Lingua, którą kieruje pani Beata Indrunas. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.204.169.230). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.