Językowo w LO III

02.03.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W III Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie licealiści wzięli udział w projekcie "Deutsch-Wagen-Tour". Był skierowany do uczniów, którzy chcieli poznać język naszego sąsiada.

Celem  tego projektu jest popularyzacja nauki języka niemieckiego w Polsce, zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych oraz zainspirowanie nauczycieli do zastosowania nowoczesnych metod nauczania. Istotą kampanii jest 5 jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z lektorami oraz rożnymi materiałami i sprzętem audiowizualnym. Podstawowym wyposażeniem aut są różnego rodzaju pomoce naukowe, podręczniki, płyty z muzyką i filmami oraz drobne prezenty dla uczestników.

Licealiści, którzy uczestniczyli w zajęciach  mieli możliwość praktycznego zastosowania języka niemieckiego. Na początku zajęć rozmawiali o potrzebie znajomości tego języka, a później omawiali argumenty dlaczego warto znać niemiecki. Po przerwie odbyły się zajęcia, które opierały się całkowicie na zabawie.

- Wykonywaliśmy wiele ćwiczeń, które miały uświadomić uczniom, że niemiecki jest fajnym językiem i niekoniecznie musi być taki trudny - mówi Justyna Wichłacz, Lektorka DWT.

Trzymamy kciuki za więcej takich projektów  na Prawobrzeżu.

 

Tekst: Barbara Hortyńska

Źródło zdjęcia: http://www.deutsch-wagen-tour.pl/

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.204.169.230). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.