Jeżowiska

20.10.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W 42 miejscach naszego miejsca można zobaczyć nietypowe, usypane z gałęzi i liści kopce. Są to przygotowane przez Zakład Usług Komunalnych schronienia, m.in. dla jeży.

Wyglądają niepozornie, ale mają ogromne znaczenie. Stosy biocenotyczne powstały w 42 miejscach naszego miasta. Są schronieniem dla małych zwierząt, np. jeży czy jaszczurek. Znajdziemy już je m.in. w Parku Żeromskiego, przy ulicy Powstańców Wielkopolskich, przy ulicy Romantycznej czy – również na Prawobrzeżu – w Parku Wszystkich Dzieci. W tym miejscach usypane zostały stosy z gałęzi. Nie znajdują się one w pobliżu lasów, a w enklawach parkowych, gdzie w niedalekiej odległości spaceruje więcej osób. W miejscach, które nie są koszone, porośniętymi trawami czy bardziej zagęszczonymi zielenią.

Po kilku dniach od utworzenia stosów dwa z nich… zostały już zniszczone. Przy ulicy Romantycznej został spalony, na placu Jakuba Wujka rozebrany. Sprawca pozostawił jednocześnie informacje z podziękowaniami za przygotowanie drewna kominkowego. We wszystkich miejscach, gdzie znalazły się stosy biocenotyczne, ustawione zostaną w związku z tym tabliczki informacyjne. Mamy nadzieję, że nikt już wtedy nie będzie miał wątpliwości, czy można niszczyć stosy czy też nie. Niewykluczone, że w razie potrzeby, powstawać będą kolejne schronienia dla małych zwierząt.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.201.97.224). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook