Jeszcze postoi

05.04.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Lata świetności ma już dawno za sobą, ale choć nie służy już jako źródło ogrzewania nie zniknie szybko z pejzażu miasta.

Mowa o ciepłowni gazowej przy ulicy Emilii Gierczak. Wraz z przyłączeniem Dąbia do systemu ciepłowniczego obsługiwanego przez Ciepłownię Dąbska, ciepłownia gazowa zakończyła działalność. Ciepłownia powstała praktycznie w miejscu starej kotłowni węglowej, którą po latach eksploatacji rozebrano. Nowa ciepłownia była opalana gazem i nie do końca wykorzystywano jej możliwości. Dlatego opłaty za ogrzewanie nie były niskie. Po latach działalności została zastąpiona poprzez połączenie ciepłociągów przez ciepłownię z ulicy Dąbskiej.
Od tamtej pory obiekt został pozbawiony wyposażenia, które w całości zostało zdemontowane i przewiezione do Polic. – Obecnie obiekt po ciepłowni przy ulicy Emilii Gierczak spełnia rolę przepompowni i nadal jest wykorzystywany przez SEC – mówi Danuta Misztal rzecznik prasowy SEC. Tym samym dobrze zabezpieczona ciepłownia jeszcze trochę postoi. Na razie nie jest planowana jej rozbiórka.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.28.0.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook