Jeszcze młodsi duchem

14.02.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W Zespole Szkół nr 7 w Kluczu odbyła się doroczna impreza pod hasłem „Młodzi duchem”.

Jej uczestnikami byłi uczniowie ZS nr 7 wraz z babciami i dziadkami. Sala gimnastyczna jest pięknie udekorowana, dziadkowie siedzą przy stolikach suto zastawionych słodkościami, które przygotowali rodzice uczniów. Spotkanie miało formę biesiady i chóralny śpiew wszystkich zebranych sprawił, że choć na chwilę mogli zapomnieć o codzienności.

W repertuarze były tylko polskie piosenki, co też jest tradycją tej szkoły, bo jak podkreślają nauczyciele, - chcemy mlodzieży przekazać piękno polskiej sceny muzycznej, i nie dać zapomnieć utworów, które śpiewały pokolenia przed nami. Scenariusz napisały panie wicedyrektor Dorota Sagan i sekretarka szkoły Anna Gronet –Przybylska. Nad oprawą muzyczną czuwała pani dyrektor Kamila Bojanowska. Nowością w tym roku były występy nie tylko uczniów, ale także ich babć, rodziców i przedstawicieli Rady Osiedla Żydowce - Klucz.

Wsród zaproszonych gości był były dyrektor ZS 7 p. Bogdan Łazarz, Radny Władysław Dzikowski. Oto niektórzy z wykonaców: 1.CZADOWA EKIPA - zespół złożony z babć- p.Zofia Łepecka, Halina Bury, Zofia Burjanowska i Maria Kryńska. Zaśpiewały piosenki Heleny Majdaniec "Zakochani są wśród nas", "Żegnaj karnawalei". " Parasolki" z repertuaru Filipinek 
2. TRZYDZIESTOLATKI ( zespół złożony z mam uczniow grupy "0" zaśpiewały" O mnie się nie martw"
3.Rada Osiedla blok zlożony z wierszy
4.p.Piotr Baranowski,  tata ucznia z grupy 0 zaśpiewał rewelacyjnie „Nie jesteś sama”
5 Zatańczyli również tancerze ze Szkoły Tańca państwa Grycmacherów
6. sami uczniowie tańczyli i śpiewali polskie przeboje.

Po części artystycznej odbył się wieczorek taneczny dla babć i dziadków, którzy bawili się wspaniale do białego rana. Pani dyrektor zadbała o muzykę taneczną. Wychodzący z imprezy  mówili - szkoda, że dopiero za rok będzie taka impreza. Jest jednak szansa, że dyrekcja szkoły przemyśli sprawę, i być może w ZS nr 7 na stałe zagoszczą wieczorki taneczne dla mieszkańców Klucza i Żydowiec.

EL
Słowa podziękowania za pomoc przy tworzeniu materiału dla pani Ewy Siekierzyciej.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook