Jest dofinansowanie

16.03.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dość niespodziewanie, a przede wszystkim tak szybko miasto Szczecin otrzymało dofinansowanie na budowę ważnego węzła drogowego.

Chodzi o węzeł w Podjuchach na ulicy Granitowej – Krygiera. Miasto Szczecin otrzymało dofinansowanie na przebudowę tego skrzyżowania. Ministerstwo Rozwoju podjęło decyzję o zwiększeniu o 1,2 mld zł puli funduszy na konkurs w Programie Infrastruktura i Środowisko. Wśród miast które ubiegały się o dofinansowanie znalazł się również Szczecin.

- To bardzo dobra i ważna informacja dla miasta. – mówi Michał Przepiera Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin ds. inwestycji – Jesteśmy gotowi do jak najszybszego uruchomienia procedur przetargowych. Szczecin potrzebuje alternatywnych rozwiązań polepszających komunikację z centrum miasta. Wierzę że temu też służyć będzie ta inwestycja.

Całkowita wartość inwestycji to 85,6 mln zł z czego dofinansowanie to 72,8 mln zł. Inwestycja będzie realizowana w latach 2017-2019. O  szczegółach pisaliśmy przed kilkoma dniami w materiale „Węzeł na kredyt”.

EL

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.145.153). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.