Jednym z priorytetów władz miasta jest to, aby Szczecin stał się centrum nowoczesnych technologii

31.07.2008, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nowa firma informatyczna w Szczecinie. Firma Squiz otworzyła swe
przedstawicielstwo w Szczecinie. Początkowo zatrudniać będzie do 20
osób.

O planach firmy poinformowali przedstawiciele Squiz, którzy spotkali się z Krzysztofem Nowakiem zastępcą prezydenta miasta. W Urzędzie Miasta byli Stephen Morgan dyrektor firmy oraz Rafał Źróbecki specjalista od spraw wdrożeń, który studiował informatykę na Politechnice Szczecińskiej a naukę dokończył w Londynie, będąc już pracownikiem Squiz. To on przedstawił zarządowi firmy nową wizję rozwoju, wskazując na ogromny potencjał Szczecina, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość kształcenia studentów na Wydziale Informatyki PS.
- W tym czasie, w Squiz w Londynie pracowało już na stałe kilku absolwentów wydziału informatyki Politechniki Szczecińskiej, którzy prezentowali najwyższy poziom wiedzy i umiejętności – powiedział Rafał Źróbecki.

Ponieważ firma poszukiwała wykwalifikowanych specjalistów w zakresie aplikacji internetowych, zapadła wstępna decyzja o utworzeniu biura w Szczecinie. Ostatecznie, nowa marka Szczecina, postawienie na innowacyjność i nowe technologie oraz otwartość ze strony władz, przekonały zarząd Squiz do inwestycji w Szczecinie.

- Dobrze wykształceni absolwenci to atut naszego miasta – powiedział Krzysztof Nowak. – Dochodzą do nas informacje, że w innych miastach coraz trudniej jest znaleźć specjalistów z dziedziny nowoczesnych technologii informatycznych. Decyzja o otwarciu biura w Szczecinie bardzo nas cieszy. Jednym z priorytetów władz miasta jest to, aby Szczecin stał się centrum nowoczesnych technologii.

Firma jest w trakcie przygotowań do otwarcia biura w Szczecinie. Planuje się, że przedstawicielstwo Squiz będzie funkcjonować w pełnym zakresie od połowy sierpnia. Wówczas zatrudniać będzie do 20 informatyków, którzy skupiać się będą na świadczeniu usług dla klientów z Europy oraz Australii.

Squiz jest liderem rynku oprogramowania open source w zakresie systemów zarządzania treścią (CMS). Od 1998 roku, Squiz pomógł kilku tysiącom klientów efektywnie wykorzystać internet jako źródło informacji, dostarczając system, który umożliwia publikację treści oraz dokumentów zgodnie z najwyższymi standardami. Do czołowych klientów Squiz należą duże organizacje, takie jak: Rząd Australijski, Oxford University, Informa, University of Greenwich, University College London, Boots, Digital UK, Shelter. Główna siedziba firmy znajduje się w Australii, gdzie do tej pory ma 5 oddziałów. Squiz obecny jest także w Nowej Zelandii oraz Wielkiej Brytanii. W przyszłym roku planowane jest otwarcie nowego oddziału w Nowym Jorku. Firma zatrudnia ok. 160 osób na całym świecie, głównie programistów oraz specjalistów od wdrażania projektów internetowych przy użyciu programu MySource Matrix.

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.