Jedenaste dąbskie bieganie

23.05.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W Dabiu Odbył się XI Dąbski Bieg Uliczny, którego zawodnikami jest w zdecydowanej większości młodzież szkół Prawobrzeża.

Towarzyszą im od lat nauczyciele i  funkcjonariusze Służb Mundurowych (Wojsko, Straż Pożarna, Miejska, Policja, Żandarmeria Wojskowa i Straż Graniczna).

Organizatorzy, Zespół Szkół Nr 2 przy ulicy Portowej 21 i Zespół Szkół Fundacji TPP,  konsekwentnie od kilku lat realizują główny cel imprezy: propagowanie zdrowego stylu życia przez zaszczepianie wspaniałego i ostatnimi czasy modnego nawyku ruchowego jakim jest bieganie rekreacyjne.

Półtorakilometrowy odcinek trasy, bo tyle liczył Bieg, odbywał się  ulicami Dąbia pod eskortą zmotoryzowanych funkcjonariuszy Policji. Pobiegli uczniowie, rodzicei i nauczyciele, a także przedstawiciele służb mundurowych.

Równocześnie na terenie szkoły trwał  Rodzinny  EkoFestyn. W programie przewidziano wiele atrakcji, które zainteresowały małych i dużych. W przerwach Biegu pomiędzy startem do poszczególnych kategorii wiekowych odbywały się występy artystyczne zespołów dziecięcych i młodzieżowych. 

Organizatorzy zapewnili w tym czasie gorący poczęstunek w postaci grochówki, potrawy z grilla oraz napoje. Postarali się też o wartościowe nagrody (zwyzięzcy otrzymali rowery), a Rada Osiedla Dąbie ufundowała trzy puchary, słodycze, nagrody książkowe oraz gadżety reklamowe miasta Szczecina. Biegaczom sprzyjała aura, a ich zaangażowanie w bieganie może tylko napawać nadzieją, że zamiłowanie do czynnego wypoczynku staje się coraz bardziej popularne.

EL

Na naszych zdjęciach relacja z pierwszych startów i pierwszych wygranych, a także oczekiwanie przedszkolaków na swoją kolej do startu.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook