Jaśminowa, mniej informacji

15.10.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Pasażerowie rozglądają się z ciekawością i szukają informacji, ale tej nie ma.

I nie będzie. Na przystanku Jaśminowa – ZUS, nie ma tablic wyświetlających czasy przyjazdu tramwajów. – Nie ma i nie będzie takich wyświetlaczy, bo nie były one w tym miejscu przewidywane – usłyszeliśmy w ZDiTM. Jeśli znajdą się na to pieniądze, wydział nie wyklucza możliwości zainstalowania wyświetlaczy.
 
Możan się zastanwiać czy taka tablica świetlna jest w tym miejscu potrzebna, gdyż czytelne rozkłady informują o wszystkim. Ale są ludzie o słabszym wzroku, którzy łatwiej odczytają wiadomości z wyświetlacza niż z rozkładu, gdzie cyferki są po prostu małe. Inna korzyść z tablic płynia taka, że w razie jakichś nieprzewidzianych zdarzeń pasażerowie mogą być poinformowani komunikatem wyświetlanym na takiej tablicy.
 
Szkoda, że budując SST, a następnie za ogromne pieniądze System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, nie pomyślano o wyświetlaczach na peronach przystanku Jaśminowa – ZUS. Od początku było wiadomo, że będzie to duży przystanek przesiadkowy i takie wyświetlacze byłby bardzo pomocne. Na wspomniany „system” wydano gigantyczną kwotę 54mln złotych, i nadal nie działa w całości jak powinien. Kierowcy autobusów miejskich uważają, że zamiast tych elektronicznych gadżetów za tę kwotę lepiej było kupić ze 30 nowych autobusów i pasażerowie byliby chyba bardziej zadowoleni. ©
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.