Jasełka w GIM 29

03.01.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Tak jak to w zwyczaju w ostatni dzień zajęć dydaktycznych przed świętami Bożego Narodzenia odbyły się wigilie klasowe, które poprzedziły jasełka. W tym roku przypadły na 22 grudnia 2015 roku. Na widowni zasiedli nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 29 im. ks. Jana Twardowskiego w Szczecinie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. W przedstawieniu wzięło udział 16 uczniów z klas od 1-3 gimnazjum, których przygotował ks. Paweł Wiśniewski i ks. Dawid Szymkowiak, katecheci Gimnazjum nr 29 w Szczecinie.

               Historia była o Lucyferze i Diable Boruta, którzy postanawiają zniszczyć święta i w tym celu wyruszają na ziemię. Zastają tam mamę, Angelikę i Czesia, którzy jak co roku przygotowują się do świąt. Spektakl odbył się również w kościele pw. Stanisława Biskupa i Męczennika na szczecińskim Klęskowie 3 stycznia 2016 roku..
            Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i księży opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie, natomiast uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Jasełka zakończono wspólną kolędą. Był to bardzo ważny dzień dla uczniów, ponieważ widzowie mogli sobie przypomnieć o wartościach moralnych oraz po raz kolejny złożyć sobie szczere życzenia.
            Na zakończenie Jasełek grupa nauczycieli wraz z Panią Dyrektor Kużbik odśpiewała kolędę "Bóg się rodzi"  Przy pianinie zasiadła p. Kinga Fabisiak a uzdolnione uczennice naszej szkoły zaakompaniowały nauczycielom na flecie i saksofonie. Pan Kułakowski wtórował na trąbce. Ta inicjatywa wspólnego kolędowania, pomysłu pani A. Rzemienieckiej bardzo spodobała się uczniom :-)
            Śpiew kolęd, życzenia oraz radość towarzyszyły również spotkaniom wigilijnym uczniów z wychowawcami.
 
 
Nikola Prasał, uczennica kl. 3 Gimnazjum nr 29 w Szczecinie

Foto: mgr Magdalena Chawziuk, nauczycielka Gimnazjum nr 29 w Szczecinie 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.