JUBILEUSZ 55 – LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 59 IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W SZCZECINIE

30.05.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

“W przeszłość przenoszą nas wspomnienia, a w przyszłość marzenia”
Herbert George Wells
55 lat istnienia naszej szkoły, to nie tylko suche fakty, daty, wydarzenia. To również, a może przede wszystkim nasze wspomnienia, uczucia i refleksje.
Właśnie 22 maja 2015r. w godzinach popołudniowych szkoła otworzyła swe podwoje dla wszystkich, którzy zechcieli odwiedzić jej mury i wspólnie uczcić tą okrągłą rocznicę funkcjonowania naszej placówki, która swoją działalność rozpoczęła w 1960 roku.

 Dyrektor szkoły p. Cecylia Baran oraz p. Małgorzata Szumaczuk, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i społeczność uczniowska powitały tłumnie przybyłych gości, wśród których obecni byli m.in. Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli Prawobrzeża, zastępca Prezydenta Miasta ds. inwestycji miejskich p. Michał Przepiera, przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego p. Teresa Kalina, zastępca dyrektora nadzoru p. Alina Przerwa, dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich p. Elżbieta Ostatek, przewodnicząca Komisji ds. Edukacji p. Stefania Biernat, zastępca prezesa SM „Dąb” p. Marek Nielka, prezes zarządu Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” p. Wioleta Smykowska, proboszcz Emanuel Lose  oraz absolwenci i rodzice.

Pani dyrektor Cecylia Baran dziękując przybyłym gościom za przybycie podkreśliła, że nasza szkoła jest placówką z tradycjami i ambicjami, w której kształcą się już kolejne pokolenia. Natomiast dumą naszej szkoły są właśnie ludzie, którzy kontynuują to dziedzictwo, na co dzień dążąc do osiągnięcia wyznaczonych celów edukacyjnych i wychowawczych, co nie jest proste w obecnych warunkach lokalowych. Dlatego marzeniem, priorytetowym celem nauczycieli, uczniów i rodziców jest możliwość przejścia do nowego budynku, co po wielu latach wprowadzi naszą szkołę w XXI wiek i pozwoli nam rozwinąć skrzydła.
Przemówienie wieloletniej byłej dyrektorki szkoły p. Elżbiety Tuszyńskiej-Gronet  zabrało nas w sentymentalną podróż do przeszłości, która była dla jednych czarem wspomnień, a dla innych piękną opowieścią o nauczycielach, wychowawcach, którzy przez lata tworzyli szczególny klimat naszej szkoły.
Zgromadzeni goście mieli okazję zwiedzić szkołę, obejrzeć wystawę pamiątkowych kronik szkolnych, tablice ze zdjęciami osiągnięć placówki oraz slajdy prezentujące historię szkoły na przestrzeni ponad półwiecza. Punktem kulminacyjnym uroczystości był program artystyczny, w którym nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie.
Kontynuacją obchodów jubileuszu 55 – lecia był zorganizowany w kolejnym dniu festyn rodzinny Złaz 2015, który jest już stałą tradycją naszej szkoły. Odbył się rajd rowerowy i pieszy po Puszczy Bukowej, występy wokalne i taneczne naszych uczniów w ramach Talent Show, międzyklasowy turniej piłki nożnej na boisku szkolnym. Licznie zgromadzeni uczniowie z rodzinami, absolwenci i byli pracownicy naszej szkoły mogli skosztować znakomitych wypieków, przygotowanych przez rodziców naszych uczniów. Ten szczególny festyn został zarejestrowany z lotu ptaka przez latający nad szkołą dron.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna szkoły pragnie podziękować wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w tej wyjątkowej uroczystości. Zorganizowanie Jubileuszu 55-lecia szkoły nie byłoby możliwe bez życzliwości, pomocy i ofiarności wielu osób, firm, instytucji, przyjaciół i sympatyków szkoły. Dziękujemy Radzie Rodziców za nieocenioną pomoc. To dla nas radość i przywilej mieć takie osoby wokół siebie.
M.Ż.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook