Izolacja ląduje w rzece

08.01.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W wielu miejscach Prawobrzeża ciepłociągi SECu biegną nie całkiem pod ziemią.

Jednym z takich miejsc jest ciepłociąg dostarczający gorącą wodę do mieszkań i grzejników ponad nurtem rzeki Płoni w Dąbiu. Niestety, na skutek różnych czynników stanowiąca powłokę zabezpiezającą warstwę izolacyjną blacha aluminiowa, odpada całymi płatam. Dodatkowo po dość szerokiej rurze biega okoliczna dzieciarnia, która znalazła sobie zabawę (!) nad nurtem dość bystro płynącej w dole rzeki. Jest tu około półtora metra głębokości, co oznacza, że jeśli jakieś dziecko spadnie z ciepłociągu i wyląduje w wodzie, może się to skończyć tragicznie!

    Rada Osiedla Dąbie dostrzegła ten problem i powiadomiła SEC by dokonał naprawy. Wraz ze spadającą do wody blachą, odpadają też części waty szklanej stanowiącą izolację ciepłociągu. Powoduje to nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale przede wszystkim straty ciepła, które ucieka w powietrze. Otwartą kwestią pozostaje problem dzieci biegających nad głębią. Tu możemy tylko apelować do rodziców by zainteresowali się tym czym zajmują się latorośle gdy są poza domem.

EL

   Z oczywistych względów nie publikujemy zdjęć opisywanego miejsca by nie reklamować go dla złomiarzy – czytaj złodziei aluminium, a po drugie, by nie przyciągać kolejnej rzeszy dzieciarni do niebezpiecznej zabawy.

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.242.67). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook