Intruz

08.04.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Intruz w reżyserii Andrew Niccola to kolejna po Zmierzchu adaptacja bestselerowej powieści Stephenie Meyer. Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdy prawie cała Ziemia została opanowana przez dość specyficznych najeźdźców z kosmosu.

Obcy nie są wrogo nastawienie do rasy ludzkiej, a ich celem jest jedynie przejęcie kontroli nad każdym człowiekiem i udoskonalanie życia na naszej planecie. Przed zawładnięciem swym ciałem przez kosmitów broni się jedynie mała garstka rebeliantów, do których zalicza się także Melanie, czyli główna bohaterka Intruza. Jest ona bardzo niezależną i wojowniczą osobą, która broni się przed wpływem pasożytującego obcego, nawet gdy ten jest już w jej głowie. Przez większość filmu widzowie mogą podziwiać popis aktorski Saoirse Ronan, grającej Melanie, która cały czas rozmawia z coraz bardziej ludzkim i przyjaznym kosmitą w swojej głowie.

Intruz to nakręcona z dużym rozmachem produkcja science-fiction, z bardzo wyeksponowanym wątkiem romansowym, co z pewnością spodoba się szczególnie młodszym odbiorcom oraz osobom zapoznanym już z twórczością Stephenie Meyer, której Intruz jest typowym przykładem. Wszyscy widzowie natomiast docenią spektakularne efekty specjalne oraz wartką akcję. Miłośnicy pościgów i filmowych czarnych charakterów nie powinni czuć się zawiedzeni po seansie.

Do największych atutów Intruza zaliczyć należy także zaskakujący pomysł na fabułę, która po raz pierwszy chyba opowiada historię tak łagodnych, inteligentnych i pokojowo nastawionych przybyszów z obcej planety, oraz zaskakująco dobre aktorstwo odtwórczyni głównej roli Saoirse Ronan, zapowiadającej się na przyszłą wielką gwiazdę kina akcji.


Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi:

 

Więcej recenzji na stronie: www.szczere-recenzje.pl

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.