Interstellar

19.11.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Interstellar to kolejne epickie dzieło cieszącego się dużym uznaniem reżysera Christophera Nolana. Tym razem przenosimy się do nieodległej przyszłości, w której istnienie ludzkości jest zagrożone przez totalną klęskę ekologiczną.

Nawiedzające planetę nieustanne burze piaskowe uniemożliwiają nie tylko codzienne czynności, ale też uprawę roślin, bez których człowiek nie przeżyje. W przedstawionym społeczeństwie przyszłości najbardziej potrzebni są farmerzy, którzy potrafią utrzymać przy życiu zboża trapione rozmaitymi chorobami. Jednym z najlepszych jest Cooper (Matthew McConaughey), który talent rolniczy łączy z zacięciem inżynieryjnym, co bardzo się przydaje przy częstych awariach traktorów i kombajnów. Kiedyś Cooper był pilotem statków kosmicznych i teraz ukryte struktury NASA także chcą skorzystać z jego wyjątkowego daru do rozumienia maszyn. Nasz bohater staje przed bardzo trudnym wyborem: Wylecieć w kosmos w poszukiwaniu nowego miejsca do życia dla ludzkości, czy zostać z rodziną, która bardzo go potrzebuje? O ile pożegnanie z nastoletnim synem i z teściem nie jest dla niego problemem, o tyle rozłąka z dziesięcioletnią Murphy (Mackenzie Foy) jest bardzo trudna. Na tyle trudna, że z miłości do córki, Cooper dokona w przestrzeni kosmicznej rzeczy wręcz niemożliwych.

 
Podczas trzygodzinnego seansu oglądamy zapierające dech w piersiach widoki, ale co ważniejsze uczestniczymy w osobistej i bardzo emocjonalnej historii pewnej rodziny. Wielką zaletą tego dzieła jest przedstawienie niezwykle trudnych zagadnień z dziedziny fizyki w bardzo prosty i zrozumiały sposób. Choć to fantastyka, jesteśmy w stanie uwierzyć w każde słowo płynące z ekranu, tym bardziej, że kwestie wypowiadane są przez najlepszych z możliwych aktorów. Ten emocjonujący kosmiczny spektakl współtworzą kreacje takich mistrzów gry aktorskiej jak Anne Hathaway, Michael Caine, Ellen Burstyn, Jessica Chastain i oczywiście Matthew McConaughey. Interstellar to prawdziwe święto kinomana!
 
Więcej recenzji znajdziesz na www.szczere-recenzje.pl

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.173.188). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.