Ikea po prawej stronie

25.01.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po kilkunastu latach starań i oczekiwań, sklep IKEI w Szczecinie będzie budowany obok hipermarketu Auchan przed Makro.

Otwarcie planowane jest w przyszłym roku. Karolina Horoszczak rzeczniczka grupy IKEA powtarza, że inwestor interesuje się naszym regionem, ale informacji o budowie sklepu przy centrum Auchan nie może jednoznacznie potwierdzić. Z informacji zbieranych przez szczecińskie media wynika jednak, że coraz bliżej tej inwestycji. 

   O budowie Ikei mówiło się już w połowie lat 90-tych. Wielu pamięta, że pierwotną lokalizacją miały być tereny przy lotnisku w Dąbiu. Nic z tego nie wyszło, gdyż grunt okazał się po pierwsze za drogi, a po drugie za mały jak na potrzeby marketu. Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz – bo to na ich terenie powstanie sklep, nie ujawnia szczegółów, przyznaje jednak, że kwestia budowy sklepu tej skandynawskiej sieci zaprząta głowę gminnym urzędnikom już od trzech lat. Pani wójt dodaje też, że gmina spełniła stawiane przez koncern warunki, m.in. wybuduje kilometr drogi dojazdowej od ronda Hakena. 

   Starosta policki wyraził zgodę na badania geologiczne podłoża oraz na zmianę układu drogowego. Inwestycja wymusi też przesunięcie stacji paliw przy centrum Auchan. Ma to być wspólny projekt i wykonawstwo firm IKEA i Auchan. Kilometr drogi ma kosztować 20mln zł. Oba podmioty czyli Auchan i Ikea sfinansują to do spółki.

   IKEA w liście intencyjnym zadeklarowała, że sklep zostanie otwarty w 2015 roku, pod warunkiem, że rozpocznie budowę jeszcze w tym roku. Decyzje mają zapaść jeszcze w tym miesiącu.

   Grupa IKEA posiada w Polsce 8 sklepów meblowych i 7 centrów handlowych. Pierwszy sklep IKEA powstał w 1991 roku w Poznaniu. Ale otwarty przed trzema laty sklep IKEA Łódź jest największym w Polsce, i ma około 33 tys. m.kw. powierzchni. Ile będzie posiadał sklep w Szczecinie, tego na razie nie ujawniono. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.232.160). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.