Ich pierwszy egzamin

01.04.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

We wtorek szóstoklasiści napiszą swój pierwszy poważny egzamin.

Około 15 tysięcy uczniów w naszycm województwie pisze we wtorek sprawdzian szóstoklasisty. Jest to test kończący szkołę podstawową. Na rozwiązanie zadań testowych z języka polskiego, matematyki, historii i przyrody uczniowie będą mieći godzinę. Pól godziny więcej będą pisać dzieci z orzeczeniem o dysleksji. 

Egzamin ma za zadenie sprawdzenie umiejętności pisania, czytania ze zrozumieniem, komentowania opisanych wydarzeń oraz wykorzystywania wiedzy nabytej w szkole. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań, uczniowie otrzymają maksymalnie 40 punktów.

Jak zapowiedziało MEN tegoroczny egzamin jest ostatnim w dotychczasowej formie. Od przyszłego roku test będzie się składać z dwóch części. Pierwsza obejmie zadania z języka polskiego i matematyki, a drugaz języka obcego. 

Wyniki egzaminu szóstoklasisty nie mają wpływu na przyjęcie do gimnazjum. Jest to tylko sprawdzenie poziomu wiedzy uczniów na koniec nauki w szkole podstawowej. W ubiegłym roku szczecińscy uczniowie wypadli w teście słabiej niż ich rówieśnicy na przykład z lubuskiego. 

Tegoroczne wyniki zostaną ogłoszone w maju.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.