I po światłach!

29.07.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Fala niezadowolenia i krytyki zrobiła swoje, koniec świateł na skrzyżowaniu ulic Walecznych, Mącznej i Poczdamskiej w Zdrojach!

Ostatni dzień działania mobilnej sygnalizacji to sobota. Magistrat przeprasza za utrudnienia i zamieszanie, i wyjaśnia cel „eksperymentu”. Po zakończeniu testów z mobilną sygnalizacją zostanie sporządzony raport, który stanie się podstawą do podjęcia decyzji o docelowym rozwiązaniu dla tego skrzyżowania.
 
Możliwe rozwiązania są dwa: albo pozostawić skrzyżowanie bez żadnych zmian, albo wybudować tu rondo. Sygnalizacja świetlna zbyt mocno spowalnia ruch i zmniejsza przepustowość obciążonej ulicy Walecznych. Skrzyżowanie ma trudną geometrię i budowa ronda również ograniczy przepustowość ulicy Walecznych, która jest tu najważniejszą i najbardziej obciążoną ruchem. Na razie nie ma informacji do kiedy zostanie podjęta decyzja o docelowym rozwiązaniu organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. Ważne jest to, że zdemontowana będzie sygnalizacja, która bardzo spowalniała ruch, i przez którą tworzyły się korki.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook