I będzie jaśniej

22.07.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Spory odcinek ulicy Młodzieży Polskiej w Zdrojach jest zaciemniony niczym w Egipcie.

Mniej więcej od narożnika ryneczku aż do krzyżówki z ulicą Sanatoryjną, na Młodzieży Polskiej nie ma ani jednej lampy ulicznej! Jak jest tu ciemno, wiedzą najlepiej ci, którzy w jesienno – zimowej porze udają się choćby na wieczorne nabożeństwa do pobliskiego kościoła. Na szczęście miejscowa rada osiedla postanowiła to zmienić. Starania trwały wiele miesięcy, ale finał wydaje się bliski.
 
Jest już sporządzony projekt i kosztorys ustawienia na tym odcinku minimum sześciu lamp oświetleniowych. – Projekt oceniła już nasza rada i jest zgoda na tę inwestycję – mówi Eryka Grześkowiak przewodnicząca RO Zdroje. Fachowcy od energetyki ocenili, że sześć – siedem lamp wystarczy by na wspomnianym odcinku Młodzieży Polskiej zrobiło się bezpiecznej, bo będzie jaśniej – dodaje przewodnicząca.
 
Inwestycja zostanie sfinansowana z pieniędzy jakie rady osiedli otrzymują na tzw. małe inwestycje osiedlowe. Jej koszt to około 60tys. złotych. Ważne, że lokalni samorządowcy dostrzegają problemy i poprzez takie działania jak te w Zdrojach, starają się je usuwać ku pożytkowi wszystkich. To może górnolotne ale tak właśnie jest bo z perspektywy magistratu, takie lokalne sprawy często giną w powodzi tych większych. Już jesienią na Młodzieży Polskie i w okolicach kościoła stanie się jasność. ©
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook