IX Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej

29.04.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

27 kwietnia 2014 roku na Osiedlu Bukowym odbył się IX Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Na parkiecie Gimnazjum nr 29 zmierzyło się sześć drużyn w walce do dwóch wygranych setów.

     Rozgrywki zaczęły się o 10 rano. Już po pierwszych gwizdkach można było przewidywać, że wiele meczy będzie wyrównanych. Istotnie – część z nich musiała być rozstrzyganych w tie-breaku po skutecznym przełamaniu w drugim secie. Drużyny walczyły do samego końca o zajęcie trzeciego miejsca, gdyż rozstawienie miejscowe mogło się zmienić.
     Pierwsze i drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 29, kolejno skład 1 i 2, które trenuje Pani Agnieszka Beyer – Michoń. Brązowe medale powędrowały do Gimnazjum nr 16 prowadzonego przez Pana Macieja Gofronia. Tuż za podium znalazło się Gimnazjum nr 7 trenowane przez Panie Ewę Lewczyk i Agnieszkę Kossek. Piąte miejsce przypadło Gimnazjum nr 29, a szóste Gimnazjum z Przecławia, którego trenerką jest pani Anna Semeniuk. Jako sędziowie sprawdzili się bardzo dobrze Weronika Czorna, Jolanta Dębska, Klaudia Kwaśny i Kornelia Łukojć.
     Każde gimnazjum nagrodzone zostało pucharem jako drużyna, ale dodatkowo zostały wyróżnione MVP (Najbardziej wartościowa zawodniczka): Klaudia Życińska, Gosia Goszka, Nicolle Reszke (Gimnazjum nr 29), Oliwia Hajek (Gimnazjum nr 16), Natalia Bączyk (Gimnazjum nr 7) i Weronika Kowalewska (Gimnazjum z Przecławia).
     Turniej odbył się w bardzo przyjacielskiej atmosferze. Drużyny przestrzegały zasad fair play. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się wszyscy i znów będziemy mogli powalczyć o ten najcenniejszy puchar.
     Zapraszamy także na XXIV Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin, w którym to udział będzie brała nasza drużyna UKS Bukowe 29. Odbędzie się on 9 - 10 maja w hali przy ul. Tenisowej 33.

 Kornelia Łukojć

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.