Hangarowa z wiaduktem

03.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W samo południe oddano do użytku nowo wybudowany wiadukt nad ulicą Hangarową.

Dołem pojedzie Szybki Tramwaj, a góra pojadą auta. Prawie 700 metrów długości, ponad 16 metrów szerokości i 3,5 metra wysokości – to podstawowe wymiary nowej, trzyprzęsłowej estakady na ul. Hangarowej, która została dziś otwarta dla ruchu.
 
Estakada na jezdni wyjazdowej z miasta powstała w związku z budową Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju.  Pod nią, w zagłębieniu przebiegać będzie nowa trasa tramwajowa.
 
- Oddajemy do użytku jeden z ważnych elementów mieszczących się na trasie Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Od dzisiaj kierowcy będą mogli w sposób szybki i sprawny, przemieszczać się autem po prawobrzeżnej części Szczecina – powiedział Piotr Krzystek prezydent Szczecina – Przed nami jeszcze wiele pracy związanej z budową SST, ale jestem przekonany, że uda się nam wszystko zrealizować tak jak to sobie założyliśmy, po to aby mieszkańcy mieli do dyspozycji nowoczesny środek transportu miejskiego.
 
Cieszymy się, że udało się nam zrealizować część inwestycji, jaką jest oddanie do użytku nowego wiaduktu nad trasą SST. Długość przebudowanego odcinka, którym dzisiaj pojadą kierowcy ma 672 m długości. Do budowy estakady nad trasą SST zużyliśmy ponad 900 m3 betonu. Było to zadanie wymagające, ale mam nadzieję że efekt naszej pracy zadowoli kierowców – mówił Dariusz Korpusiński kierownik budowy SST z firmy STRABAG Sp. z o.o.
 
Szczeciński Szybki Tramwaj to pierwsza linia tramwajowa, która połączy prawobrzeże z centrum miasta. Dzięki niej skróci się czas przejazdu oraz poprawi bezpieczeństwo podróżnych. W ramach inwestycji powstanie m.in. 8 kilometrów torów, dwa wiadukty, głęboki wykop oraz tymczasowa pętla „Turkusowa”. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań pojazdy szynowe całą trasę będą pokonywać bezkolizyjnie. Koszt inwestycji wynosi 188 542 193,81 złotych, kwota dofinansowania 106 081 977,61 złotych.
 
Dane techniczne:
Długość przebudowanego odcinka – 672 m
Szerokość jezdni – 10,5 m
Szerokość ciągu pieszo rowerowego – od 2,5 do 3 m
Ogółem 8 500 m2 nawierzchni bitumicznej
Ekran akustyczny o długości 274 m i wysokości 3,5 m
 
Estakada nad trasą SST:
Długość 3 przęsła – 19 + 27,5 + 19 = 65,5 m
Szerokość – 16,05 m
Ok. 1 000 m pali pod fundamentami estakady
Ok. 970 m3 betonu
Ok. 185 ton konstrukcji stalowej – dźwigary nośne.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.91.5). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook