Hangarową szerzej

04.03.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nabrały tempa prace przy przebudowie ulicy Hangarowej od Leszczynowej do skrzyżowania z ulicą Gryfińską.

Budowa wymusiła zmiany w organizacji ruchu oraz przesunięcie przystanków komunikacji miejskiej. Od środy 1 marca przystanek „Bagienna” w kierunku przystanku „Jaśminowa ZUS” dla linii 64, 65, 66,71, 79, 93, 856, 896, 531, 532, 533 został przesunięty o około 50 metrów w kierunku Ronda Ułanów Podolskich. Ta część prac w rejonie remontowanego skrzyżowania podzielona została na 4 etapy. Na pierwszym z nich prace będą prowadzone na wysokości łącznika ul. Hangarowej - pasa rozdziału i wyspy kanalizującej ul. Gryfińskiej oraz odcinka chodnika po północnej stronie ulicy Hangarowej. Ruch pieszy, z uwagi na przełożenie i demontaż nawierzchni chodnika, będzie utrudniony dlatego prosimy o szczególną uwagę.

Zlikwidowane zostaną istniejące przejścia dla pieszych przez ul. Hangarową i Gryfińską (strona południowa).

Zamknięty zostanie łącznik do ul. Hangarowej oraz Gryfińskiej.

Dla zamkniętego łącznika ul. Gryfińskiej i Hangarowej zaprojektowano objazd długości 1550 m. Trasa objazdu prowadzi ul. Gryfińską do ronda Ułanów Podolskich i z powrotem.

Przypominamy, że prace prowadzone są w ramach remontu i przebudowy skrzyżowania ulic Struga, Hangarowej i Gryfińskiej. Po przebudowie do dyspozycji kierowców będą łącznie 4 pasy do jazdy na wprost i jeden do skrętu w lewo. Remontowane skrzyżowanie jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych na prawobrzeżu. Szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego dojazd do sygnalizacji świetlnej jest utrudniony ze względu na martwe pole i kończący się jeden z pasów do jazdy na wprost. Po przebudowie zniknie największy problem kierowców w tym rejonie, a jednocześnie główny powód korków.

W ramach remontu jezdni przewidziano wykonanie wzmocnienia konstrukcji na całej szerokości, wymianę i regulację krawężników, poszerzenie jezdni południowego wlotu ulicy Gryfińskiej na skrzyżowanie wraz ze wzmocnieniem konstrukcji jezdni oraz korektą przebiegu wyspy dzielącej jezdnie, przeprojektowanie przebiegu i wzmocnienie jezdni łącznika pomiędzy ul. Gryfińską, a ul. Struga.

Oprócz tego w ramach zmian wyremontowane zostaną chodniki i przebudowane będzie oświetlenie uliczne. Na przejściach dla pieszych pojawi się oznakowanie rozpoznawalne przez niewidomych i niedowidzących - elementy ze specjalnymi wypustkami w kolorach białym i żółtym. Prace wykonuje firma Eurovia Polska S.A za kwotę 2 977 000 zł. Roboty będą trwały około 1,5 miesiąca w zależności od warunków atmosferycznych. Reprodukujemy plan czasowej organizacji ruchu.

Bel

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.