Hala gotowa

12.02.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zdroje były praktycznie jedynym dużym osiedlem na Prawobrzeżu, które nie dysponowało halą sportową z prawdziwego zdarzenia.

Miejscowy zespół szkól korzystał z niewielkiej sali, która od lat nie spełniała wymogów. Dlatego oczekiwabnie na nowy obiekt stało się wyznacznikiem oczekiwania na nowa jakość kultury fizycznej na tym osiedlu. Zakończenie budowy hali cieszy nie tylko uczniów ale także mieszkańców. Z nowej hali sportowej od tego roku mogą korzystać uczniowie Zespołu Szkół nr 1 przy ul Młodzieży Polskiej.
Inwestycja obejmowała budowę hali sportowej z zapleczem socjalnym oraz łącznikiem do istniejącego budynku szkoły. Wybudowany został także parking, drogi dojazdowe dla samochodów, chodniki oraz nowe instalacje wodociągowe, kanalizacji deszczowej oraz kanalizacji sanitarnej. Hala może być dzielona na dwie niezależne części, co pozwala na prowadzenie równolegle kilku zajęć sportowych w różnych grupach. Obiekt został wyposażony w boiska do koszykówki, siatkówki oraz do piłki ręcznej, a także rozkładane trybuny na 114 osób. Hala została dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Najważniejsze dane: powierzchnia zabudowy: 1243,84 m2, powierzchnia użytkowa: 1096,09 m2, 4 szatnie dla 25 osób każda. Inwestycję pod nadzorem Wydziału Inwestycji Miejskich wykonało konsorcjum firm: HEMET SP.Z O.O. & Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LIK-BUD. Koszt inwestycji to 4 896 832.08 zł z czego 1 313 600.00 zł pochodziło z dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.