Gryf bliżej

10.05.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po dwóch latach oczekiwania jest wreszcie formalna decyzja w sprawie nazwania ronda u zbiegu ulic Goleniowskiej i Lubczyńskiej.

Na wniosek RO Załom i RO Dąbie, rondo będzie nosić nazwę Gryfa. Do propozycji przychylili się radni z Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności. Teraz decyzja należy do Rady Miasta, która w trakcie najbliższego posiedzenia ma podjąć decyzję o nazwaniu tego węzła Rondem Gryfa.

Wniosek obu rad osiedli zawiera dodatkowo propozycję ustawienia na rondzie postumentu Gryfa, który przez wiele lat witał wjeżdżających do Szczecina od strony Goleniowa. Betonowy postument nadal stoi na wyskości ulicy Produkcyjnej i trasy S3. Radni z obu rad chcą by postument ustawiono na środku dużego ronda.

Nie będzie więc ronda imieniem Mariana Jurczyka bo taką nazwę też proponowano dla ronda. Skończy się też tymczasowość nazwy „rondo Lubczyńska”, bo było to nijaka nazwa i nie wszyscy się nią posługiwali. Wkrótce ten ważny węzeł komunikacyjny Prawobrzeża będzie nosić nawę, która jest oczekiwana przez mieszkańców, bo to od nich za pośrednictwem dwóch rad osiedli Załom i Dąbie wyszła propozycja.

EL

 Foto archiwum

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.