Gryf Maraton

25.04.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
fot. www.rowerowykalendarz.pl

W najbliższą niedzielę, 27 kwietnia, ruszy pierwsza edycja Gryf Maratonu w Szczecinie. W 2014 roku zaplanowane są cztery wydarzenia z tej serii.

Już w najbliższą niedziele pierwsza edycja zawodów kolarskich l fot. www.infoludek.pl

Już w najbliższą niedziele pierwsza edycja zawodów kolarskich l fot. www.infoludek.pl

Trasa Gryf Maratonu wytyczona została w Puszczy Bukowej. To wyjątkowe miejsce, idealne dla pasjonatów jazdy na rowerze górskim. Ten pagórkowaty kompleks leśny obfituje w podjazdy, zjazdy i zakręty, które pozwalają na wytyczenie tras maratonów w kolarstwie górskim. Podczas tegorocznych edycji, kolarze amatorzy będą mieli do pokonania trasę, na której suma podjazdów wynosi blisko 1300 metrów!

W tegorocznej edycji Gryf Maratonu, zawodnicy będą mogli rywalizować na trasach o trzech różnych długościach. Najbardziej wymagającą będzie trasa o długości 62 km. Krótszy dystans wyniesie 31 km, a dla młodzieży do lat 18 przygotowana jest trasa o długości 12,5 km. Zawodnicy podzieleni będą na kategorie wiekowe, młodsi co trzy lata, a starsi co 10 lat.

Baza zawodów będzie się znajdowała przy Szkole Podstawowej nr 74 na Osiedlu Bukowym na ulicy Seledynowej w Szczecinie. Start pierwszego z wyścigów nastąpi 27 kwietnia o godzinie 11.00. Przed zawodami zawodnicy otrzymają paczki startowe z napojami i batonami energetycznymi. Na trasie zawodów będzie bufet, gdzie zawodnicy będą mogli uzupełnić płyny i wspomóc się owocami.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach dekorowani będą pucharami i medalami. Dla najlepszych zawodniczek i zawodników w całym cyklu przygotowane zostały wyjątkowo atrakcyjne nagrody - cztery profesjonalne kamery sportowe. Dodatkowo, triumfatorzy cyklu wyścigów dla młodzieży, otrzymają w nagrodę trzymiesięczne bilety na przejazdy komunikacją miejską, ufundowane przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Podczas pierwszej edycji 200 pierwszych zawodników otrzyma okolicznościowe koszulki.

Wszyscy zainteresowani mogą dołączyć do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1400534400212788/?fref=ts

RC/Um

Galeria zdjęć

fot. www.rowerowykalendarz.pl Już w najbliższą niedziele pierwsza edycja zawodów kolarskich l fot. www.infoludek.pl

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook