Granitowa – prace w toku

14.05.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Aura sprzyja, nie ma odpływu pracowników więc budowa Węzła Granitowa postępuje bez opóźnień.

Tempo prac przy budowie Węzła Granitowa nie zwalnia. Trwają roboty ziemne, drogowe, i sieciowe. Kształtu nabiera także konstrukcja nowego mostu. W ramach robót drogowych kontynuowane są prace przy budowie nasypów, wykonywana jest także warstwa stabilizacji podłoża na ul. Krygiera. Na wysokości skrzyżowania układane były krawężniki, natomiast na odcinku nowego fragmentu drogi widać już ułożony chodnik. Prowadzone są również prace przy przebudowie sieci gazowych, kanalizacyjnych i wodociągowych. Trwają rozbiórki na starym moście. Jednocześnie prowadzone są prace przy scalaniu nowej konstrukcji mostu.

O inwestycji

Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych.

Nadzór nad realizacją sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miejski w Szczecinie. Koszt to ponad 104 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras SA. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wysoko

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook